Baranja-Belje nadvisila FEŠK i izjednačila se na vrhu

ŠNK BARANJA-BELJE – NK FEŠK 2:0

Igrači Baranje Belje su pokazali tko je gazda u njihovom ‘dvorištu’. Već svi znaju da nisu slučajno u vrhu 1.ŽNL, a danas su to i dokazali pobijedivši lidera. Još jednom su prikazali dominaciju na svom terenu u pobjedi 2:0 nad gostima iz Feričanaca. Sedam utakmica, sedam pobjeda i samo dva primljena pogotka, dovoljno govori da ni najbolji napad(ač) lige nije imao rješenje u današnjem susret.

Prvi dio je završio bez pogodaka, uz pokoju šansu na obje strane. Upornost i dominantnost domaćeg terena urodili su plodom u 68. minuti kada su Baranjci poveli preko Kristijana Gudelja. Držali su domaći sve konce igre i mirno privodili utakmicu kraju. U sudačkoj nadoknadi postižu još jedan pogodak i stavljaju šlag na tortu ovog susreta. Loptu na putu do mreže dira gostujući Mateo Kljajić koji postiže auto-gol. Baranja Belje se s ovim pobjedom izjednačila s FEŠK-om na vrhu tablice i obje ekipe sa znatiželjom čekaju sutrašnji okršaj u Viljevu.

Čestitke mojim momci na borbi i trudu. Zaista im ne mogu ništa zamjeriti. Utakmica jako tvrda i teška bez puno pravih prilika. Domaćin je bio bolji u posjedu i većinu utakmice imao inicijativu, ali nažalost presudila je naša loša reakcija u FO, napravili smo pogrešku kakva se u ovakvoj utakmici ne prašta. Danas smo igrali u pomlađenom sastavu i moram priznati da su naši momci bili jako dobri pogotovo ako se uzme u obzir da su neki prvi puta igrali za prvu ekipu. Čestitke domaćinu na pobjedi kao i sucima koji su dobro odsudili ovu tekmu. – rekao je Dinko Puljić, trener FEŠK-a

NK BRATSTVO (R) – NK RATAR (P) 2:4

Derbi začelja u Radikovcima je obilježen pravom golijadom. Dovoljno govori da su ove dvije ekipe na današnjem susretu postigle skoro isto pogodaka kao i u prethodnih 11.kola zajedno.

Već u 3. minuti iskusni Ivica Horvat dovodi Ratar u vodstvo. Isto toliko minuta je i trajalo njihovo vodstvo kada je Adam Bibić izjednačio. Već u 14. minuti Mihael Šnel okreće rezultatsku korist za domaće kada je zabio iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca.

No, gledatelji su svjedočili još jednom pogotku u prvom dijelu. Igrala se 21. minuta kada je Mislav Češnik zabio drugi Ratarov pogodak. S tim remijem se otišlo na predah. Ipak, u drugom dijelu su Piškorevčani pokazali da su puno kvalitetniji od posljednjeplasiranog Bratstva. Niz prilika i odlučnija igra u nastavku nagradili su Ratare s dva pogotka. Najprije je Pavlo Sikora u 73. minuti ponovno doveo goste u vodstvo, da bi Goran Antunović samo četiri minute prije kraja postavio konačnih 2:4. Ratar je s ova tri boda “svoju” pretposljednju poziciju prepustio osječkom Metalcu.

NK ĐURĐENOVAC – NK HAJDUK (M) 1:3

Hajduk iz Marijanaca je ove subote nastupio u Đurđenovcu i odnio sva tri boda s gostovanja. Vrlo dobra predstava Hajduka rezultirala je i dugo očekivanom pobjedi budući da su upali u rezultatsku mini-krizu. Ipak, od samog početka izgledali su kao konkretnija i kvalitetnija ekipa na terenu. U 42. minuti prijelomni trenutak susreta, gdje su domaći ostali s igračem manje, prilikom sprijećavanje izgledne situacije. Iz tog prekida Marijancani dolaze u vodstvo, prekrasnim pogotkom Tome Takalića. Đurđenovčani su na poluvremenu osvježili ekipu s dvije izmjene i baš to je bila dobitna kombinacija za izjednačenje. Tomislav Kraljik je nakon samo desetak minuta u igri postigao pogodak koji je vratio sve na početak.

Ipak, vrlo dobra predstava Hajduka i igrač manjka na terenu, ostavili su traga na domaćine posljednih dvadesetak minuta. U 72. minuti Filip Lajčak donosi novo vodstvo Marijančanima, da bi točku na “i” postavio Vlatko Alšić u posljednjim trenucima susreta. S ovom pobjedom Hajduk je pretekao Đurđenovac i ustalio se u sredini tablice.

Čestitam gostima na pobjedi i svojim igračima na pruženoj igri. Unatoč isključenju dobro smo se drzali, stvarali prilike, ali falilo je konkretnosti u završnici . Okrećemo se novoj utakmici i nadamo se boljim rezultatima. – kazao je Goran Balog, trener NK Đurđenovca