ASK prikočio lidera iz Jakačine Male, Slavonac je ponovo u igri

ASK je malo razdrmao borbu za vrh i malo zakočio lidera u nadiranju prema naslovu pa je sada razmak malo smanjen nakon pobjede ekipe iz Kobaša na gostovanju u Banovcima. Još uvijek je velikih plus 6 no lider iz Jakačine Male ima utakmicu viška i u zadnjem kolu neće igrati. Imao je vodeći sastav lige prednost koju je donio uvjerljivo najbolji strijelac lige Rafael Paun no 13 minuta prije kraja bod ASK-u donosi Matija Maruščak. U Banmovcima je također bilo tvrdo i neizvjesno pa je gost tek u drugome dijelu slomio otpor domaćina, a zabijali su David Mikajević i prvi pratitelj Rafela Pauna Matko Matok.

Vatrogasac je projurio kroz Zbjeg ostavivši domaćina na nuli . kako bodovno tako i pogocima, a raspoložen je bio dvostruki strijelac za ekipu iz Grižića Mario Janković. Kolo gostiju zaokružila je momčad iz Kaniže koja je sva tri boda ponijela kući iz Kuta. Danijel Štimac je zabio za otvaranje iz snova već u prvoj minuti, ali gosta to nije obeshrabrilo pa je Ivan Jugović do odmora poravnao, a u drugom dijelu za pobjedu zabija Kristijan Babaić 9 minuta prije kraja utakmice.

Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica Rezultat
14 17.04.2022 17:00 Zbjeg NK Gaj (Z) – NK Vatrogasac (G) 0:3
14 16.04.2022 17:00 Gornji Andrijevci NK ASK – NK Mladost Jakačina Mala 1:1
14 17.04.2022 17:00 Stupnički Kuti NK Graničar Stupnički Kuti – NK Posavac (Ka) 1:2
14 17.04.2022 17:00 Banovci NK Mladost 1977 – NK Slavonac Slavonski Kobaš 0:2