Ante Budimir ponovno strijelac

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije, Ante Budimir, postigao je dva gola u domaćoj pobjedi Osasune nad Cadizom (3:2).

Budimir je prvi gol zabio udarcem glavom u 38. minuti, a drugi preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora u 75. minuti. Pritom je zaokružio brojku ovosezonskih prvenstvenih golova na 10 i najzaslužniji je što je momčad iz Pamplone izbjegla borbu za ostanak. Treći gol za Osasunu dao je Torres iz jedanaesterca u 86. minuti dok su strijelci za Cadiz bili Šaponjić (49’-11m) i Perea (90’).

Dodajmo da je borba za naslov u Primeri jučer dodatno zakuhana, Barcelona je nakon što je imala 2:0 i 3:2 vodstvo uzela samo bod protiv Levantea i prilično si zakomplicirala šanse da se okiti naslovom, što se nas tiče to znači da bi novi veliki trofej trebao u “vitrine” hrvatskih nogometaša, ili će ga osvojili Luka Modrić i njegov Real, ili Šime Vrsaljko  i Ivo Grbić sa svojim Atleticom koji je u najboljoj poziciji, tri kola prije kraja ima bod više i utakmicu manje od Barcelone, te dva boda više od Reala uz isti broj utakmica.