Ante Budimir doveo Real na rub raja, Atletico se spasio

Nastavlja se drama u španjolskoj Primeri, u pretposljednjem, 37. kolu madridski Atletico je na domaćem terenu svladao Osasunu 2:1, iako su gosti vodili do 82. minute. Gol za Osasunu opet je postigao hrvatski reprezentativac Ante Budimir u 75. minuti. No, u samoj završnici se dogodio potpuni preokret čime je Atletico Madrid zadržao prvo mjesto kolo prije kraja. Vrsaljko i Grbić nisu ulazili u igru za Atletico Madrid, dok je Budimir iz igre izašao odmah nakon pogotka, a ovo je bio njegov 11. ligaški pogodak u sezoni. U posljednja tri kola Budimir je zabio čak četiri pogotka.

Real je minimalno slavio na teškom gostovanju u Bilbau, Luka Modrić odigrao je odličnu utakmicu, a jedini strijelac bio je Nacho koji je više sretno nego spretno poslužio kao “drvo” od kojeg se lopta odbila u domaću mrežu. U tim trenucima Real je preuzeo vrh s bodom prednosti, no Atletico se spasio i golom Suareza ponovno izbio na vrh Primere uoči odlučujućih 90 minuta. Što se tiče Barcelone za nju je priča završena, novi domaći posrtaj ubio je i teoriju da Messi i društvo mogu spasiti sezonu.