Amater nastavlja svoju sjajnu seriju, sedmica Posavca

Boris Brica sa svojim odredom mete sve po redu. Kako su radili jesenas nastavljaju i u proljeće. Na otvaranju odmah težak ispit kod drugoplasiranog Graničara no i ta je prepreka uspješno savladana za fenomenalan učinak 9 od 9. Andrej Krajinović je bio vrlo raspoložen i pridodao dva bitna pogotka za novu pobjedu pa je započeo i završio priču oko pogodaka na ovome susretu. Kolo gostiju nastavila je i Mladost iz Donje Bebrine odnijevši pun plijen iz Klokočevika. Ante Radović je bio nerješiva enigma za domaću obranu i s dva pogotka donio bodove svojoj ekipi. Prilično loš gost se pokazao Posavac koji nije mario za gostoprimstvo Slavena i utrpao sedmicu u Trnjanima.  Dominik Jgetić i Nenad Pejanović posebno neosjetljivi za potrebe domaćina – svaki po dva pogotka. Da se domaćinima teško piše ovo kolo potvrdilo je i Bratstvo pobjedom u Slavonskom Brodu nad domaćom MV Croatijom. Kifer i dva puta Barišić su presudili domaćinu i bodove usmjerili u Vranovce.

Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica Rezultat
10 19.03.2022 15:30 Slavonski Brod NK Graničar Brodski Varoš – NK Amater 1:3
10 20.03.2022 15:30 Slavonski Brod NK MV Croatia 1976 – NK Bratstvo (V) 0:3
10 20.03.2022 15:30 Trnjani NK Slaven Trnjani – NK Posavac (R) 1:7
10 20.03.2022 15:30 KLOKOČEVIK NK Dilj (K) – NK Mladost Donja Bebrina 1:2

Graničar – Amater 1:3 (Galić Marin 35′ / Krajinović Andrej 25′, 78′, Souza de Oliveira Maycon 44′)
Slaven – Posavac 1:7 (Pleše Gordan 29′ / Jagetić Dominik 13′, 44′, Pejanović Nenad 38′, 41′, Jagetić Marko 49′, Jerković Ivan 53′, Iličić Josip 85′)
Dilja – Mladost 1:2 (Pasler Dario 36′ / Radović Ante 36′, 89′)
MV Croatia 1976 – Bratstvo 0:3 (Kifer 30′, Barišić 65′, 75′)
Prvo proljetno kolo donijelo je pobjedu u gostima Bratstvu od 3:0 i pobjeda ni u jednom trenutku nije došla u pitanje. Nakon uvodnih 15 minuta blagog pritiska domaćina gost je uspostavio ravnotežu te u 30.minuti Kifer probija po lijevoj strani na sjajno dodavanje Mateja Barišića, prolazi jednog domaćeg igrača i zabija za 0:1. Tim rezultatom se odlazi na odmor. U drugo poluvrijeme gost ulazi još bolje, kontrolira utakmicu pa u 65.minuti vrlo raspoloženi Kifer prolazi po lijevoj strani, prolazi svog čuvara i zabija se u 16 metara te dodaje kapetanu Luki Barišiću na nekih 7,8 metara koji vrhunski reagira, uklizuje i zabija za 0:2. Točku na I je u 75.minuti stavio svojim drugim pogotkom Barišić no puno posla prije toga je odradio Ivan Vardić-Vardes koji presijeca jednu loptu na 40 metara, povlači ju i gura u for Luku Barišića koji opet vrhunski zabija za važna tri boda.