Agonija Jedinstva se nastavlja, beličanski BSK rutinski do pobjede

U nedjeljnim utakmicama BSK Belica je potvrdila da ima najbolju obranu u ligi. S druge strane, Jedinstvo iz Gornjeg Mihaljevca nastavlja svoj loš niz u Međimurskoj Premier ligi. Treći poraz u tri kola zakovali su momčad Petra Medvara za samo dno tablice.

NK BSK BELICA – NK DRAŠKOVEC 3:0

Draškovec je u Belicu stigao u nešto oslabljenom sastavu. Ipak, u mogućnostima koje je imao pružio je dobar otpor BSK-u. Prvo poluvrijeme je definitivno bilo dosta tvrdo i neodlučeno. Jedini pogodak postigao je Matija Antolović u 29. minuti susreta. Već na početku drugog poluvremena gosti rade prekršaj u svojem šesnaestercu i sudac pokazuje na bijelu točku. Kazneni udarac je u 47. minuti realizirao Edi Lacković. Tek na kraju meča u 89. je Dominik Toplek stavio točku na i te mirno priveo susret završetku.

Na kraju se ispostavilo kao rutinska pobjeda, no nije bilo tako lagano. Ekipa Draškovca je pružila dobar otpor, ali mi smo ipak sigurnom igrom uspjeli osvojiti sva tri boda. Iako sam bio ofenzivac kad sam igrao nogomet, shvatio sam da je obrana temelj uspjeha i zato sam stvorio čvrst bedem ispred golmana s vrhunskim stoperima i golmanom. Protiv Nedelišća se idemo potući. Oni su blagi favoriti zbog renomea i širine kadra, ali mi se doma ne predajemo. Ne dolazimo s bijelom zastavom i pokušat ćemo otvorenim gardom pobijediti“, rekao je trener BSK Belice Davor Piškor.

Danas smo došli bez dosta standardnih igrača, najviše zbog ozljeda i kartona. Probali smo s defanzivnom igrom i niskim blokom čim duže držati aktivni rezultat. Nažalost, sredinom prvog poluvremena smo primili pogodak iako smo dobro izgledali tada. U drugom poluvremenu smo probali s izmjenama igrati ofenzivnije, ali smo malo naivno napravili jedanaesterac i domaćin je rutinski utakmicu priveo kraju. Mi smo trenutno bez nekoliko igrača i ne možemo konkurirati nekim ekipama. Nadam se da će se neki igrači vratiti [u sljedećem kolu] da možemo složiti ekipu. Bratstvo (SV) je pokazalo da je ozbiljna ekipa, ali treba probati hrabro odigrati. Igramo doma i može nam se otvoriti pa da pokušamo tražiti bodove“, za Sportalo je izjavio trener Draškovca Ivan Habuš.

NK MLADOST SVETA MARIJA – NK MEĐIMUREC (DP) 0:3

Međimurec je u Svetu Mariju stigao nakon poraza u prošlom kolu na domaćem terenu. Dečki su se uspjeli držati hladne glave i zasluženo slavili na kraju. Gosti su odlično otvorili meč i već u drugoj minuti poveli preko Matije Kuhara. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao i na odmor se otišlo minimalnim rezultatom. Na početku drugog dijela, točnije u 50. minuti Kuhar postiže svoj drugi gol na utakmici. U 75. Matija Špoljar daje gol za 0:3 i potvrdu jedine gostujuće pobjede tijekom ove nedjelje.

Protivnik je jedna dobra ekipa i iskoristili su sve greške koje smo im poklonili. Prvi gol na početku prvog poluvremena je individualna greška. Isto tako je bilo na početku drugog poluvremena za drugi gol. To nas je malo presjeko i probali smo nešto napraviti, ali danas nam ništa nije polazilo za nogom. Zaslužena pobjeda gosta. Već u srijedu nas čeka utakmica protiv Centrometala. Oni su trenutno u malo lošijoj formi, ali to nam u nogometu ništa ne garantira. Mi ćemo kao i svakog puta ići na pobjedu, ali vidjet ćemo što će biti na kraju. Bez obzira što idemo u goste, probat ćemo doći do tri boda da malo popravimo gorak okus od danas“, za Sportalo je izjavu dao Mario Cvetko, trener Mladosti.

Moram čestitati svojim dečkima koji su odradili fantastičnu utakmicu. Došli smo sa 14 igrača, dosta hendikepirani, ali su momci odigrali savršeno. Taktički izvanrednu utakmicu su odigrali. Sve što smo planirali, to smo i ostvarili. Dobro se radi na treninzima, dečki igraju jako dobro. Možda nismo imali sreće sad na zadnjim utakmicama – protiv Belice, ali i Nedelišća, gdje smo bili bolji veći dio utakmice. Danas nam se to vratilo i zasluženo smo pobijedili. Čestitam domaćinu i želim njima sreću u nastavku prvenstva. Sljedeća utakmica dolazi već u srijedu, nadam se da ćemo biti kompletiraniji do tada. Domaćini smo, ne bojimo se i čekamo tu utakmicu. Nadamo se da je danas započela naša serija i da ćemo ju nastaviti u srijedu“, izjavio je Jurica Vručina, trener Međimurca.

NK BRATSTVO (Ju) – NK GALEB (O) 3:0

Čvrsta utakmica odigrala se u Jurovcu pred 250 gledatelja. Prvo poluvrijeme bilo je dosta izjednačeno, možda uz blagu prednost Galeba, no na kraju su domaćini uspjeli prevladati s jedinim pogotkom u tom dijelu susreta. Strijelac je bio Boris Vurušić u 39. minuti. Nakon odmora i početnih 10 minuta u drugom poluvremenu, domaća momčad povećava vodstvo preko Vurušića za 2:0 u 55. minuti. U 75. minuti domaći igrač izlazi u izglednu šansu za gol, no gostujući Dario Vugrinec ga povlači za dres i dobiva izravni crveni karton. U samoj završnici meča dosuđen je penal za Bratstvo i uspješno je realiziran od strane Antonija Zadravca.

Čestitao bih svojoj ekipi na borbenosti. Dobro smo igrali, stajali smo kako smo se dogovorili. Prvo poluvrijeme je bilo, moram priznati, 50-50. Lagana inicijativa se isplatila. Ekipa Oporovca je dobro stajala na terenu i stvarno su kvalitetni. U drugom poluvremenu smo se opustili, lopta je puno tečnije išla pa smo stvarali prilike i na kraju zabili dva pogotka. Mislim da je pobjeda zaslužena. Moram reći da se vidi da je ekipa Oporovca igrala rang više. Dobro su organizirani i dobro stoje. Mislim da protiv Međimurca [u sljedećem kolu] bude to lijepa i prava utakmica. Na domaćem terenu očekuju pobjedu, ali mi ćemo im pružiti otpor i nadam se pobjedi u gostima. Vidjet ćemo do srijede kakvo nam je stanje u ekipi, ali ponavljam – idemo po tri boda“, prokomentirao je trener Bratstva Luka Murk.

U prvom poluvremenu smo bili dominantniji i imali smo par prilika. Oni su nam iz jednog duplog pasa zabili gol. U drugom poluvremenu krenemo da to izgleda bolje i onda za 10 minuta nakon nesmotrenosti igrača zabiju gol za 2:0. Zadnjih 10 minuta smo promijenili igrače, stavili smo rezervnog golmana da igra i onda on napravi penal u zadnjoj minuti. Imam zamjerke na suđenje koje je djelovalo kao pristrano domaće suđenje. Bilo je par prekršaja za crveni karton, a mi smo ga dobili za navlačenje njihovog igrača od našeg na nekih 35 metara od gola. Zaslužena pobjeda domaćina, ali nije bilo toliko strašno kako rezultat sugerira. Idemo na pobjedu [u sljedećem kolu]. Malo smo oslabljeni, tri stožerna igrača nam nisu sada igrala. Nadam se da će se barem jedan od njih vratiti i onda definitivno idemo po pobjedu“, jasan je bio predstavnik Galeba Alen Herceg.

NK NAPRIJED (C) – NK JEDINSTVO (GM) 2:0

Prava muška borbena utakmica odigrala se u Cirkovljanima između Naprijeda i Jedinstva. Meč u kojem je podijeljeno čak 11 žutih kartona na kraju je pripao domaćinu. Naprijed se pokazao kao bolja momčad, iskoristio je svoje prilike i zasluženo slavio. David Attila Takacs bio je junak utakmice, zabivši oba gola. Prvo je u 21. minuti uspješno pogodio s bijele točke i zatim je u 84. riješio pitanje pobjednika, osiguravši svojoj ekipi tri boda.

Vrlo vrijedna pobjeda za nas. Znali smo da je protivnik izgubio u prva dva kola oba dvije utakmice i da će sigurno sve napraviti da (opet) ne izgube. Dečki su stvarno dobro reagirali, odigrali su čvrsto i pametno. Na kraju smo zasluženo dobili i iskoristili smo svoje šanse. Sigurno ćemo se spremiti [za sljedeću utakmicu]. Ja se nadam da možemo spojiti dvije pobjede, što bi bio dobar start i dobili bismo vjetar u leđa“, ustvrdio je Dražen Horvat, trener Naprijeda.