/A2 ligaši krenuli sa natjecanjem
košarka

A2 ligaši krenuli sa natjecanjem

U subotu i nedjelju odigrano je 5 utakmica 12. kola A-2 lige košarkaša, a rezultati su uglavnom očekivani.

KK Borovo je lakoćom slavilo u utakmici protiv KK Vrijednosnice OS Darda koje se natječu izvan konkurencije te su se fino zagrijali za derbi koji ih čeka sljedećeg vikenda protiv Belišća. U ekipi Borova prendnjačili su Mihael Bekavac sa 22, Aleksandar Pejaković 17, Mario Rajšić 14 i Srđan Brocić 11 poena, dok su kod domaćina jedini dvoznamenkasti bili Filip Krajina sa 15 i  Jakov Šarac sa 12 poena.

U drugoj utakmici igranoj u nedjelju bilo je puno napetije, na kraju su domaći požežani bili spretniji i sretniji i upisali su svoju 5. pobjedu u prvenstvu. KK Rekord Tim je bolje krenuo u utakmicu, nakon prve četvrtine imali su ljepu prednost od 8 poena, na poluvremenu se to smanjilo na 5, a u 3. četvrtini požežani su okrenuli stvari u svoju korist. Posljednja četvrtina je bila uzbudljiva do posljednje sekunda, a domaćin je bio sretniji i spretniji i slavio je konačnim rezultatom 71:69. KK Požega je imala ipak više raspoloženih pojedinaca u napadu, četvorica su zabili više od 10 pogodaka – Krešimir Herceg 18, Ante Ćališ 13, Martin Bušić 13 i Karlo Grgurić 12, dok su kod gostiju samo Dominik Šamija (25) i  Bruno Čelebija (22) bili raspoloženi za pravu košarku.

U subotu je HKK Vukovar rutinski odradio posao protiv posljednjeg KK Županje, 22 razlike i samo malo jači trening za vukovarce. Kod Vukovara raspoloženi su bili Marko Raič 21, Matej Katavić 19, Danijel Katavić 18 i  Dominik Kajba 11, a od županjaca pratili su ih Ivan Stjepanović 22, Filip Oršolić 15 i donekle Filip Labrtić sa 10 poena.

KK Belišće je na krilima Marka Mikulića uvjerljivo slavilo protiv KK Vinkovci 87:65, i tako potvrdilo ulogu favorita pa i oni u odličnom raspoloženju čekaju subotnji derbi u Borovu. Mikulić je zabio 24, adosta suigrača ga je pratilo sa po 10ak poena. Kod gostiju jedini koji se istaknuo je Stjepan Pezer sa 23 poena.

KK Strmac
KK Strmac

Zanimljiv je bio dvoboj u Novoj Gradiški gdje je gostovao KK Osječki sokol i slavio jedinu gostujuću pobjedu u ovom kolu. Prva četvrtina je bila u NBA stilu, barem po broju poena – 24-27, u drugoj gosti povećavaju prednost za još 3 poena pa se na poluvrijeme odlazi rezultatom 35:41. Treća četvrtina donosi odluku o pobjedniku, domaći su zaspali i u napadu i u obrani i ovaj dio gosti pobjeđuju sa visokih 21:9. Zadnja dionica je pripala KK Strmcu 21:10 pa je konačnih 65:72 podnošljiv poraz za Strmac. Po običaju kod Strmca najviše poena ubacio je Saša Radosavljević, najbolji strijelac lige – 22 a jedan manje ubacio je Deni Remenar. Goste je do pobjede vodio Vedran Došen sa 24 poena.