Nakon lošeg ulaska u sezonu Marinci proigrali i skupili dobru zalihu bodova

Nakon uvodnih pet poraza, novajlije u ligi NK Marinci upisali su niz pozitivnih rezultata koji su prekinuli prošlo kolo na domaćem terenu nes(p)retnim porazom od Mladosti iz Antina, tako da je derbi začelja na gostovanju kod Lipovca bio izuzetno značajan. Niti ovaj susret Marinčani nisu bili bez izostanaka, ali to je već nešto na što su navikli ove jeseni. Počelo je oprezno s obje strane, kako i dolikuje važnosti susreta, a prednost gostima u 38. minuti donosi Dario Dolić. Domaćin se vraća nekoliko minuta kasnije preko Matea Marića Blekića, tako da se na odmor odlazi neriješenim rezultatom. Dario Dolić još jednom pokazuje kako je igrač za važne susrete te svojim drugim pogotkom u 58. minuti postavlja konačnih 1:2 za tri boda i veliko slavlje Marinaca.

Dario Dolić Marinci

“Mandžo iz Marinaca”, kako mu tepaju navijači crvenih opet je pritiskao obranu Lipovca i bio stalna napast po vratara domaćih pa je i zaslužio titulu igrača susreta.

“Svaku utakmicu idem 100%, nekada me nagradi pogocima, ali najbitniji je rezultat ekipe. Novi smo u ligi, još se tražimo, ali smo pokazali kako smo opasni i da nas nitko ne smije podcijeniti. Želimo ostaviti trag u ovom rangu natjecanja i ne biti prolaznici samo jednu sezonu. Ostao nam je još jedan susret do pauze, pokušati ćemo osvojiti nove bodove i s lijepom zalihom dočekati nastavak prvenstva” – istaknuo je Dolić.

Marinčane naredni vikend očekuje domaći susret protiv momčadi Mirkovaca, nakon kojih slijedi pauza do proljeća, no vrijeme će pokazati hoće li uprava kluba posegnuti za pojačanjima kako bi osnažili ekipu.