8. kolo 2. ŽNL VPŽ Zapad: Deset pogodaka u Vukosavljevici, pobjede vodećeg trojca!

Sa šest susreta kompletirano je zanimljivo osmo kolo u 2. ŽNL VPŽ Zapad! Bilogora 1947 sa 6:0 je ispratila Podgorje, čak deset pogodaka vidjeli smo u susretu Mladosti i Croatije, dok su vodeći dvojac Sokol iz Milanovca i Aršanj iz Sedlarice obilježili pobjede 2:0 i 3:0 na domaćem terenu!

Lider Sokol iz Milanovca nakon prvog prvenstvenog poraza u Sedlarici dočekao je u sklopu osmog kola osmoplasirani No Limit Tvin koji je u proteklih sedam dvoboja ostvario učinak od deset prvenstvenih bodova. U prvom poluvremenu mreže se nisu tresle, da bi u 59. minuti susreta Roberto Meseš načeo mrežu gostiju, a konačnih 2:0 djelo je Ante Mikulića u 78. minuti za potvrdu prvog mjesta za Sokol i nakon osam kola.

Nakon dvije uzastopne pobjede nad Gradinom 3:1 i Sokolom 2:0 Aršanj se vratio pri sami vrh ljestvice, a u osmom kolu bili su domaćini su devetoplasiranoj Turnašici koja je također kao i domaćin u zadnja dva prvenstvena ogleda pokupila puni plijen od šest bodova. Sandi Ivanović doveo je domaćine u vodstvo u 15. minuti susreta, a u drugom poluvremenu Saša Ivošević u 66′ i Ivan Šimunija u 87. minuti riješili su susret za novu pobjedu Aršanja.

Trećeplasirana prije ovog kola Mladost iz Vukosavljevice s 15 bodova iz sedam susreta u osmom kolu dočekala je na svom terenu petoplasiranu Croatiju iz Grabrovnice koja je s tri boda manje od svojih domaćina ušla u dvoboj. U golijadi kola i trileru s preokretom u kojem su gledatelji mogli vidjeti 10 pogodaka bolje su se našli domaćini te uknjižili tri boda rezultatom 6:4. Hat-trick za Mladost postigao je Manuel Šelimber, dok su po jedan pogodak postigli Ivica Jurić, Antonio Raptavi i Leo Trupina. Za goste dvostruki strijelac bio je Josip Milaković, a po jedan pogodak postigli su Luka Sabljić i Marko Slavić.

Četvrtoplasirana Drava iz Terezinog Polja s 13 bodova i dvije pobjede u dvije posljednje utakmice putovala je kod posljednjeplasirane NK Gradinu koja je u sedam prvenstvenih susreta ostvarila učinak od jednog boda. Drava je došla do vrijedne pobjede 1:5 nakon što je Gradinu u vodstvo Ante Gradinjan, gosti su odgovorili hat-trickom Mihaela Taušana te po jednim pogotkom Josipa Draganića i Marka Zalovića.

Sveti Đurađ nakon dva uzastopna poraza u prvenstvu spustio se na šesto mjesto na ljestvici, a priliku za iskupljenje imao je u susretu s momčadi NK Podravec koji je u sedam susreta osvojio isto toliko bodova. Dalibor Ladović doveo je domaćine u vodstvo u 39. minuti susreta dok je Ante Slavić u 75. minuta potvrdio petu pobjedu Svetog Đurađa.

NK Bilogora 1947 ušla je s učinkom od tri pobjede, jednim neriješenim i tri poraza u susret osmog kola s Podgorjem koji je svoje jedine bodove obilježio još u drugom kolu minimalnim slavljem nad Dravom 1:0. Za Bilogoru tri pogotka je postigao Michael Zorić, dok su jednom mrežu tresli Marko Šandrk, Dario Papić i Stipo Djak.