7. kolo 2. ŽNL VPŽ Zapad: Lider pao u Sedlarici, Drava nadigrala Sveti Đurađ!

Odigrano je svih šest susreta sedmog kola 2.ŽNL VPŽ Zapad! Aršanj je u Sedlarici srušio lidera ljestvice Sokola iz Milanovca 2:0, Mladost iz Vukosavljevice slavila je sa 2:3 na gostovanju u Podgorju, Drava je u izvrsnoj utakmici slavila sa 4:3 nad Svetim Đurađem, a ovo kole pobjede su obilježile i momčadi Croatije, Podraveca i Turnašice!

U derbiju kola dvije prvoplasirane momčadi 2. ŽNL sastali su se u Sedlarici domaći Aršanj koji se pobjedama vratio slavljem u šestom kolu u Gradini 1:3 te lider ljestvice s pet uzastopnih pobjeda NK Sokol iz Milanovca. Mreže su mirovale sve do 65. minute kada se po tko zna koji put ukazao Sandi Ivanović i doveo Aršanj u vodstvo. Hrvoje Filipović tri minute prije kraja susreta rješava sve dvojbe i donosi domaćinu vrijedna tri boda koja ih dovode na samo bod zaostatka za liderom iz Milanovca.

U susretu osmog kola snage su odmjerile šestoplasirana i trećeplasirana momčad prvenstva, NK Drava iz Terezinog Polja i NK Sveti Đurađ. Domaća momčad u susret je ušla s deset bodova na kontu, dok su gosti prikupili dva boda više, ukupno 12. Do četvrte prvenstvene pobjede stigla je NK Drava s konačnih 4:3. Pobjedu su domaćinu osigurali Josip Draganić, Marko Zalović, Mihael Taušan i Dejan Mioljević, dok su za Sveti Đurađ pogađali u prvom poluvremenu Ante Marišić za vodstvo gostiju, a u drugom poluvremenu pred kraj susreta dojam su za goste uljepšali Tin Szabo i Ante Slavić.

Osmoplasirana Croatia je u Grabrovnici dočekala virovitički No Limit Tvin koji je u susret ušao na krilima dvije uzastopne pobjede. Croatia je do četvrte prvenstvene pobjede stigla pogotcima u drugom poluvremenu koje su postigli Andreo Dergez, Marko Slavić i Kristijan Lončarić, dok je jedini strijelac za goste u 3:1 porazu bio Patrik Bauman. Croatia je ovom pobjedom skočila na peto mjesto ljestvice.

Podgorje koje je u kolo ušlo kao jedanaestoplasirana momčad s tri osvojena boda dočekao je na svom terenu Mladost iz Vukosavljevice koja je sa tri uzastopne pobjede ušla u ovaj susret. Bolje su u susret ušli domaćini koji su poveli pogotcima Ivana Vukšića u osmoj i Marina Kaselja u 22. minuti susreta. Do izjednačenja gosti su došli već do poluvremena pogotcima Josipa Kovača i autogolom Kaselja, da bi do potpunog preokreta Mladost doveo Mario Đeri u 59. minuti susreta, nakon čega se poslije rezultat više nije mijenjao.

Desetoplasirani Podravec ugostio je u sklopu sedmog kola  Bilogoru 1947 koja je s učinkom od tri pobjede, jednim neriješenim ishodom te dva poraza bila petoplasirana momčad prije ovog susreta. Jedini gol na susretu djelo je Emanuela Mikeca u 14. minuti susreta, nakon čega se mreže nisu tresle i nakon 90 minuta Podravec je došao do svoje druge prvenstvene pobjede te se ovom pobjedom približio momčadima sredine ljestvice.

Devetoplasirana momčad Turnašica na krilima velike pobjede u Svetom Đurađu 0:1 dočekala je u sklopu osmog kola NK Gradinu koja je u šest kola skupila jedan prvenstveni bod. Domaći igrači došli su do novih bodova i ukupno treće pobjede rezultatom 4:2. Dubravko Jakupec i Saša Štefančić doveli su domaćine u vodstvo 2:0, no gosti se pogotcima Mattea Jurkovića i Marija Jozića na samom kraju prvog i sredinom drugog poluvremena vraća u rezultatski egal. Na 3:2 prednost domaćinu vraća Josip Padović, a konačnih 4:2 postavio je Robert Veličan u 84. minuti susreta.