7. kolo 2. ŽNL VPŽ Istok: NK Plavi siguran, remi u Novoj Šarovci!

S pet susreta kompletirana je sedma prvenstvena etapa 2. ŽNL VPŽ Istok! U subotnjem programu Munja je odnijela bodove iz Ćeralija rezultatom 1:3 dok su Standard i Dinamo podijelili bodove s 1:1. u nedjeljnom programu vodeći NK Plavi rutinski su prošli kroz Krčevinu 0:6!

Izvor: ŽNS Virovitičko-podravske županije

Posljednjeplasirana NK Krčevina u susret sedmog kola ušla je bez bodova, a u ovome kolu na svom terenu ugostila je lidera ljestvice NK Plavi iz Jugovog Polja koji je s 15 bodova iz šest susreta predvodio ljestvicu nakon šest odigranih kola. U 0:6 pobjedi gostiju tri pogotka je postigao Krunoslav Klepač, po jednom su poentirali Antun Stupar i Nikola Repinac, dok je jedan autogol djelo Eršegovića.

Četvrtoplasirani NK Grabić s učinkom od dvanaest bodova iz šest susreta ugostio je NK Mladost iz Bakića koji je kao sedmoplasirana momčad ušla u susret sedmog kola sa sedam bodova. Željko Vuk doveo je domaćina u vodstvo u 11. minuti susreta da bi na 1:1 poravnao Mateo Sojka u 68. minuti susreta. Konačnih 2:1 za nova vrijedna tri boda Grabića djelo je Filipa Markovića u 72. minuti susreta.

Trećeplasirana momčad NK Zrinski iz Nove Bukovice s 12 bodova i susretom manje putovao je kod NK Mladost 1930 iz Čađavice koja je nakon tri boda još iz prvog kola obilježila pet uzastopnih poraza te se uoči ovog kola nalazila na devetom mjestu na ljestvici. Tomislav Kurtić s dva pogotka predvodio je goste do nove pobjede, dok je Antonio Prpić dvije minute prije kraja zaključio priču u Čađavici za konačnih 0:3.

NK Ćeralije kao osmoplasirana ekipa s četiri osvojena boda  dočekala je petoplasiranu NK Munju iz Velikog Rastovca koja je u susret ušla nakon dvije uzastopne pobjede 4:0 nad Krčevinom i 4:1 nad Standardom. Gosti su poveli pogotkom Matije Bošnjaka u 19. minuta, a domaćin je izjednačio pogotkom Kristijana Djorjevića u 35. minuti. Munju je do četvrte pobjede doveo Josip Vida pogotcima u 71. i 88. minuti ogleda.

NK Standard iz Nove Šarovke koji je s utakmicom manje na šestom mjestu s devet osvojenih bodova iz pet odigranih susreta ugostio je drugoplasiranu momčad NK Dinamo Josipovo koja je u kolo ušla s 3:0 domaćom pobjedom nad Krčevinom. U susretu sedmog kola akteri su podijelili bodove. Tin Tušek u trećoj minuti doveo je Standard u vodstvo, a konačnih 1:1 djelo je Vedrana Gabuda u 63. minuti susreta, nakon čega se rezultat nije mijenjao.