7. kolo 2. ŽNL PSŽ: Šestica Dinama Badljevine, Sulkovci u derbiju nadvisili Graničar!

Odigrana su sva četiri nedjeljna susreta u 2. ŽNL PSŽ! Sulkovci su se vratili pobjedama slavivši nad Graničarem 3:0, najuvjerljivija pobjeda kola pripala je Dinamu iz Badljevine koji je s 6:1 nadvisio Slavoniju iz Prekopakre, Hrvatski dragovoljac slavio je nad Eminovcima 3:1 dok je Lipa kao jedini gost uzela puni plijen u Biškupcima!

Sulkovci koji su minimalnim porazom u prethodnom kolu u Staroj Lipi 0:1 pali na četvrto mjesto ljestvicu idealnu priliku za iskupljenje imali su u domaćem ogledu gdje im je u goste došao novi lider ljestvice NK Graničar Bučje. Domaćini su poveli pogotkom Ivana Vidmara u 28. minuti, da bi prednost Sulkovaca sredinom drugog poluvremena udvostručio Josip Majetić. Konačnih 3:0 djelo je Kreše Šutića u 90. minuti susreta.

Nakon šest kola sedmoplasirana Dinamo Badljevina s učinkom od tri boda dočekao je na svom terenu posljednjeplasiranu Slavoniju iz Prekopakre koja je u sedmo kolo ušla bez osvojenih bodova. U susretu osmog kola Dinamo je s visokih 6:1 svladao goste te je nakon ovog susreta skočio na peto mjesto poretka. Za domaćina hat trick u ovom susretu postigao je Jozo Ilinović, dok su po jedan pogodak postigli Dragan Kovačević, Stipo Šugić i Andrej Munić. Jedini pogodak za goste djelo je Domagoja Ajmana.

Hrvatski dragovoljac iz Brodskog Drenovca koji je pobjedom u prethodnom kolu skočio na treće mjesto ugostio je NK  Eminovce koji je u šest kola obilježio osam bodova iz šest susreta, zanimljivo redom dvije pobjede, dva neriješena ishoda te dva poraza u posljednja dva kola. S dva pogotka u ovom susretu domaćine je predvodio Goran Katić, dok je Josip Brkić jednom matirao gostujućeg vratara. Jedini pogodak za goste u 3:1 porazu postigao je Bojan Crepulja.

BSK Biškupci nakon pobjede proteklo kolo nad Eminovcima na kontu je imao šest bodova iz šest susreta, s u sedmom kolu ugostio je momčad Lipe koja je s učinkom od trinaest bodova iz šest susreta zauzimala nakon šest kola drugo mjesto na ljestvici. U prvom poluvremenu ovog susreta mreže se nisu tresle da bi domaćine u vodstvo doveo Pero Vidović u sedmoj minuti drugog poluvremena. Susret je u 77. minuti izjednačio Karlo Rebić, a goste je do potpunog preokreta za konačnih 1:2 doveo Ivan Mendeš.