6. kolo 3. ŽNL VPŽ Zapad: Osmica Omladinca, deset pogodaka u Kladarama!

Odigrana su sva četiri susreta šestog kola 3. ŽNL VPŽ Zapad! Omladinac i Kladare došli su do visokih uvjerljivih pobjeda 8:0 i 7:3, dok su domaća slavlja obilježile i momčadi Stara Brezovica rezultatom 3:1 i Sloga Dugo Selo Lukačko s 2:1!

Izvor: ŽNS Virovitičko-podravske županije

Vodeći nakon pet kola Omladinac iz Korije u susret šestog kola ušao je s učinkom od četiri pobjede i jednog neriješenog ishoda, a pozitivan niz htjeli su nastaviti u domaćem susretu s posljednjeplasiranom Branom. Omladinac je tako došao do šeste i to uvjerljive pobjede 8:0 na pogon hat-trickova Valentina Cika i Tomislava Škvarića, dok su po jedan pogodak postigli Dino Cabadaj i Josip Barusić.

NK Stara Brezovica nakon visoke 9:2 pobjede nad Kladarama ugostio je momčad Bušetine 1947. Obje ekipe u susret su ušle sa sedam bodova, uz razliku da su domaćini to učinili iz jednog susreta više. Do treće pobjede stigao je domaćin rezultatom 3:1 za kojeg su pogađali dvaput Stjepan Brođanac i jednom Mateo Brođanac, dok je jedini gol za goste bio onaj prvi za vodstvo gostiju Leona Širokog u 22. minuti.

Sloga iz Dugog Sela Lukačkog nakon remija u prošlom kolu na gostovanju kod Bušetine 1947 3:3 odmjerila je snage s momčadi Otrovaneca koja je s dvije pobjede i dva poraza otvorila prvenstvo. Sve pogotke gledatelji su mogli vidjeti u drugom poluvremenu pa je tako Tomislav Sahunek doveo domaćina u vodstvo u 69. minuti susreta, da bi dvije minute kasnije rezultat izjednačio Borna Markovinović. Konačnih 2:1 za treću pobjedu Sloge postavio je Tomislav Kovačević.

U sudaru momčadi iz donjeg dijela ljestvice susrele su se ekipe s tri boda na kontu nakon četiri utakmice, NK Kladare i NK Napredak Rušani. Kladare su došle do vrijedne 7:3 uz čak četiri pogotka Martina Šubića! Dva je za domaćina nadodao Alen Šokec te jedan Antun Hodak, dok su za goste strijelci bili dvaput Mario Zagorac i jednom Vlado Božić.

Slobodna momčad u ovom kolu drugoplasirani je Graničar iz Bušetine.