6. kolo 2. ŽNL VPŽ Zapad: Vodeći Sokol siguran, Drava i Mladost uvjerljivi, Aršanj se vratio pobjedama!

S jednim subotnjim i šest nedjeljnih susreta kompletirano je šesto kolo 2. ŽNL VPŽ zapad! U subotnjem dijelu programa No Limit Tvin svladao je Podgorje 5:1, vodeći Sokol svladao je Croatiju sa 3:1, a identičnim rezultatom slavlja su obilježili na domaćem terenu Mladost iz Vukosavljevice i Aršanj iz Sedlarice u gostima. Drava je uvjerljivim 6:1 slavljem osvojila tri boda kod Bilogore, dok je minimalno slavlje u Svetom Đurađu pripalo gostima iz Turnašice.

Vodeći nakon pet kola Sokol iz Milanovca s učinkom od četiri pobjede i neriješenim ishodom te s razlikom pogodaka 18:5 ugostio je u okviru šestog kola četvrtoplasiranu Croatiju iz Grabrovnice koja je u pet prvenstvenih kola obilježila tri pobjede i dva poraza. Domaćini su slavili preokretom 3:1 nakon što je goste u vodstvo doveo Matija Pavić u 25. minuti. Ante Mikulić je u 32. minuti izjednačio susret, da bi prije poluvremena domaćine do konačnih 3:1 prvo u vodstvo doveo Hrvoje Uzelac u 43. minuti, a dvije minute kasnije Dorian Uzelac postavio je konačnih 3:1 za ukupno petu pobjedu Sokola.

Drugoplasirani nakon pet odigranih kola NK Sveti Đurađ nakon pobjede nad Aršanjem u Sedlarici na krilima dvije uzastopne pobjede u šestom kolu tražio je nove bodove u ogledu s Turnašicom koja je svoja tri boda iz pet susreta obilježila u slavlju nad Podgorjem još u prvome kolu. 80-ak gledatelja u Svetom Đurađu jedini je pogodak vidjelo već u trećoj minuti, i to u mreži domaćina kad je goste u vodstvo doveo Marko Nemet te se tih 0:1 zadržalo do kraja samog susreta u kojem se Turnašica s ova tri boda popela na deveto mjesto prvenstvene ljestvice.

NK Bilogora 1947 koja je na krilima tri uzastopne pobjede unutar šestog kola ugostila je u Spišić Bukovici NK Dravu iz Terezinog Polja koja je u pet kola obilježila dvije pobjede, jedan neriješen ishod te dva poraza. Domaćin je poveo u 29. minuti pogotkom Stipe Djaka, no gosti se vraćaju odmah nakon dvije minute pogotkom Marka Zaulovića. Antonio Paulović dovodi goste u vodstvo u 39. minuti, a drugo poluvrijeme bilo je u znaku Mihaela Taušana koji je pogotcima u 54′, 71′, 74′ i 89′ donio Dravi treće prvenstveno slavlje i šesto mjesto prvenstvene ljestvice.

Petoplasirani Aršanj nakon tri premijerne pobjede obilježio je i dva uzastopna poraza, a pobjedama se htio vratiti u gostujućem srazu pred oko 80-ak gledatelja kod NK Gradine koja je uoči ovoga kola s jednim bodom bila posljednja momčad ljestvice. Domaćini iz Gradine poveli su pogotkom Ante Gradinjana u 20. minuti, da bi gosti odgovorili pogotkom Saše Ivoševića svije minute kasnije. S početkom drugom poluvremena Aršanj dolazi do prednosti drugim zgoditkom Saše Ivoševića, a konačnih 1:3 za četvrtu pobjedu gostiju iz Sedlarice bio je precizan Sandi Ivošević. Aršanj je ovom pobjedom izbio na drugo mjesto poretka.

NK No Limit Tvin koji je u susret šestog kola ušao s učinkom od sedam bodova u Virovitici je bio domaćin u jedinom subotnjem dvoboju u okršaju s momčadi NK Podgorje.  Iako su gosti poveli pogotkom Luke Vukšića u devetoj minuti susreta, Josip Điketa s dva pogotka i Niko Gomerčić s jednim usmjerili su susret na stranu domaćina, da bi početkom drugog poluvremena Patrik Bauman i Theo Filipović postavili konačnih 5:1 za No Limit Tvin. No Limit Tvin tako je obilježio deseti prvenstveni bod, dok je Podgorje na tri osvojena boda.

Mladost iz Vukosavljevice s tri pobjede i dva poraza ušla je u susret gdje ju je čekao devetoplasirani NK Podravec Dinjevac koji je četiri prvenstvena boda obilježio pobjedom nad Podgorjem i remijem s NK Dravom u Terezinom Polju. Gosti su bolje ušli u susret te su na poluvremenu otišli s prednošću od 0:1 pogotkom Davida Blatarića u 37. minuti susreta. Domaćini odgovaraju putem Siniše Vlaisavljevića koji je s dva pogotka u 52′ i 65. minuti susreta preokrenuo susret, a konačnih 3:1 i četvrtu prvenstvenu pobjedu Mladosti potvrdio je Mario Đeri u 75. minuti susreta.