6. kolo 2. ŽNL VPŽ Istok: Plavi sigurno do domaćeg slavlja, Zrinski razmontirao Ćeralije!

Kompletirano je šesto kolo uzbuđenja u 2. ŽNL VPŽ! U jedinom subotnjem susreti vodeći NK Plavi na svom terenu svladali su Grabić 4:1, Zrinski je s čak 13:1 nadvisio Ćeralije, u dvoboju dviju Mladosti slavila je ona iz Bakića 2:1, dok je Munja s 4:1 slavila u domaćem ogledu sa Standardom!

Vodeća momčad nakon pet prvenstvenih kola NK Plavi iz Jugovog Polja ugostila je u sklopu šestog kola zahuktali Grabić koji je u susret ušao s nizom od tri prvenstvene pobjede! Gosti su poveli pogotkom Kristiana Benka, da bi Plavi poravnali rezultat na 1:1 već minutu kasnije putem Dominika Kralja koji je postigao dva pogotka na susretu, da bi pretkraj susreta pobjedu domaćih potvrdili Nikola Repinac i Krunoslav Klepač u 90. minuti susreta.

NK Dinamo Josipovo za prošlotjedni poraz od NK Plavi htio se iskupiti u susretu s posljednjeplasiranom Krčevinom koja je bez bodova na dnu prvenstvenog poretka. No, s obzirom da se gosti iz Krčevine nisu uspjeli skupiti susret je registriran 3:0 u korist Dinama.

NK Munja koja je u pet odigranih kola osvojila sedam prvenstvenih bodova na krilima pobjede nad Krčevinom ugostila Standard iz Nove Šarovke koji je u četiri odigrana susreta obilježio učinak od tri pobjede i jednog poraza. Domaćini su došli do trećeg prvenstvenog slavlja rezultatom 4:1. Hat-trick za momčad Munje postigao je Josip Vida (3′ ,49′ i 63.’), jedini pogodak za momčad Standarda postigao je Zdenko Lončarek u 35. minuti, dok je konačnih 4:1 postavio Zvonimir Mesinger u 84. minuti susreta.

Zrinski iz Nove Bukovice također je nakon svoja četiri susreta bio na učinku od devet bodova, a u sklopu šestog kola u goste su im stigle Ćeralije koje su u pet kola skupile četiri prvenstvena boda što im je prije ovog kola bilo dovoljno za osmo mjesto ljestvice. Prvo ime susreta u visokoj pobjedi Zrinskog s čak šest pogodaka bio je Antonio Prpić, četiri je pogotka za domaćine nadodao Tomislav Kurtić, dok su se po jednom u strijelce u 13:1 pobjedi Zrinskog upisali i Domagoj Milošević, Ivan Marinković i Domagoj Varga. Jedini pogodak za Ćeralije autogol je Pavlića.

U dvoboju dvije Mladosti u Bakiću su se sučelile Mladost Bakić i Mladost 1930 iz Čađavice. Domaćin je u susret ušao s četiri boda iz pet susreta, dok su gosti iz Čađavice u četiri susreta osvojili tri prvenstvena boda. Mateo Sojka donio je vodstvo domaćinu već u osmoj minuti, a na novi pogodak gledatelji su morali čekati sve do 58. minute kad na 2:0 povisuje Antonio Krušelj. Potom je Livio Brozović u 64. minuti susreta vratio nadu gostima, no bodovi iz ovog prvenstvenog kola ostaju u Bakiću za konačnih 2:1