5. kolo 3. ŽNL VPŽ Zapad: Devetka Stare Brezovice, Omladinac nastavio sa serijom!

U subotu i nedjelju ujutro kompletiran je program petog kola 3. ŽNL VPŽ Zapad! Omladinac iz Korije nastavio je sa odličnim igrama pa je ovaj puta slavio u susretu u Sedlarici sa Otrovancem, Stara Brezovica je s visokih 9:2 nadvisila Kladare, ŠN Graničar Bušetina Okrugljača slavio je na gostovanju kod Brane s 1:3, dok su bodove podijelili Bušetina 1947 i Sloga Dugo Selo Lukačko.

Derbi kola odigran je u Otrovanecu u nedjelju u jutarnjem terminu gdje je domaći Otrovanec dočekao lidera ljestvice s impresivnom gol razlikom 25:6 Omladinca iz Korije. Domaćini su u ovaj susret ušli s učinkom od dvije pobjede i poraza iz tri susreta, dok je lider iz Korije u četiri kola obilježio tri pobjede i jedan neriješen ishod. Stjepan Čičak doveo je goste u vodstvo u sedmoj minuti susreta da bi već nakon dvije minute na 2:0 prednost povećao Josip Barušić. Vedran Grubnić se pobrinuo da Omladinac na poluvrijeme ode s 0:3, a počasni pogodak za domaćina djelo je Marina Živka u 82. minuti susreta.

Drugoplasirani nakon četiri kola ŠN Graničar Bušetina (Okrugljača) sa devet bodova odnosno tri pobjede iz četiri susreta obilježio je i četvrtu pobjedu na gostovanju kod NK Brane sa 1:3 u Bačevcu koja je nakon svoja četiri ogleda bez bodova na posljednjem mjestu ljestvice. Alen Fučar doveo je goste u vodstvo u 35. minuti susreta, da bi deset minuta kasnije Kruno Đapić izjednačio susret. Nesretnim autogolom Koščaka gosti dolaze ponovno u vodstvo, a konačnih 1:3 postavlja Saša Ivanešić u 58. minuti susreta.

U Bušetini snage su odmjerile momčadi koje su osvojile po šest bodova, domaća Bušetina 1947 kojoj je to uspjelo iz tri susreta i gosti Sloga Dugo Selo Lukačko koja je u četiri kola bila na polovičnom učinku. Na kraju susreta pred 100-tinjak gledatelja  svakom po bod za konačnih 3:3. Dva pogotka kod domaćina je postigao Leon Široki, treći je djelo Karla Zelenbrza ,dok su za goste precizni bili Ronald Jagica s dva pogotka i Igor Prajo s jednim.

U subotnjem dijelu programa susrele su se unutar petog kola u Brezovici NK Stara Brezovica i NK Kladare.  Domaćini su u ovaj susret ušli s četiri prvenstvena boda iz jednako toliko susreta, dok su gosti u svoje tri odigrane utakmice obilježili pobjedu i dva poraza. Domaćini su u ovom kolu obilježili visoku pobjedu 9:2, a za Staru Brezovicu po dvaput su pogađali Predrag Mikić, Filip Radić i Marko Čađavčan, dok su jednom mrežu gostiju tresli Leon Viljevac, Stjepan Brođanac i Marko Lukačević. Za goste su u ovom susretu postigli pogotke Antun Hodak i Martin Šubić.

Slobodna momčad ovo kolo bio je Napredak iz Rušana koji je u četiri kola obilježio učinak od jedne pobjede i tri prvenstvena poraza