5. kolo 2. ŽNL VPŽ Istok: Plavi slavili u Josipovu, Grabić kod Mladosti, Munja u Krčevini!

U subotu je odigrano svih pet susreta unutar petog kola 2. ŽNL VPŽ istok! NK Plavi srušili su na gostujućem terenu Dinamo iz Josipova, Grabić je na gostovanju u Čađavici uprihodio 0:3 pobjedu, a još jednu gostujuću pobjedu obilježila je NK Munja koja je sa 0:4 nadvisila Krčevinu. U golijadi kola sa 4:4 bodove su podijelili Ćeralije i Mladost, dok je susret Standarda i Zrinskog odgođen za studeni!

Izvor: ŽNS Virovitičko-podravske županije

Nakon četiri kola lider ljestvice NK Dinamo Josipovo u susret petog kola ušao je sa učinkom od tri pobjede te jednim neriješenim ishodom, a u okviru petog kola snage je odmjerio s momčadi NK Plavi iz Jugovog Polja, koji je u susret ušao sa bodom manje, odnosno sa tri pobjede te jednim porazom. NK Plavi došli su u vodstvo u devetoj minuti susreta kad je Dominik Kralj poentirao za 0:1, da bi u 35. minuti Marijan Holec udvostručio prednost gostiju. Krunoslav Klepač početkom drugog poluvremena poveća prednost na tri razlike, a pri kraju susreta domaćini uspijevaju postići počasni pogodak putem Željka Lukanića, a konačnih 1:4 postavio je Nikola Repinac u 90. minuti susreta.

Petoplasirana ekipa NK Grabić u peto kolo je također ušla s učinkom od devet bodova, a u ovome kolu gostovali su u Čađavici kod NK Mladosti 1930 koja je svoja jedina tri boda obilježila u prvom kolu kada je svladala na gostovanju Krčevinu 1:4. Svi pogotci u ovome susretu postignuti su u prvome poluvremenu, a na prvi pogodak nije se trebalo čekati dugo. Naime, već u trećoj minuti Josip Dugaja doveo je Grabić u vodstvo, a u 15. minuti vodstvo gostiju udvostručio je Marko Novaković. Konačnih 0:3 postavio je Boris Cvetičanin nesretnim autogolom u 27. minuti nakon kojih se rezultat nije mijenjao.

NK Munja koja je u četiri prvenstvena kola obilježila isto toliko prvenstvenih bodova, obilježila je svoju drugu pobjedu u srazu u Čađavačkom Lugu sa posljednjeplasiranom Krčevinom koja još čeka na svoje prve prvenstvene bodove. NK Munju je u vodstvo doveo u osmoj minuti Ante Rosan, a isti igrač četiri minute poslije diže prednost gostiju na dva pogotka prednosti. Mreže su potom mirovale sve do 55. minute kada Zvonimir Mesinger povisuje na 0:3, a konačnih 0:4 pogotkom u 75. minuti susreta postavlja Josip Vida.

U subotnjem dvoboju ekipa iz donjeg dijela ljestvice, susrele su se ekipe s učinkom od jedne pobjede i tri poraza u četiri prvenstvena kola, NK Ćeralije i NK Mladost iz Bakića. Na kraju su se obje momčadi morale zadovoljiti bodom, a odličan ogled završen je rezultatom 4:4! Za domaćine u prvom poluvremenu dva pogotka postigao je Tomislav Tunić dok su po jedan nadodali David Jozić i Mateo Dokić, dok su za Mladost postizali pogotke u prvom poluvremenu Nikola Carević dva te Ivan Blašković jedan, dok je u drugom poluvremenu konačnih 4:4 postavio Matija Gorenac u 59. minuti susreta.

U dvoboju ekipa koje su nakon četiri prvenstvena kola obilježile učinak od tri pobjede i jednog poraza, u Šarovci su se u subotu trebali sastali NK Standard i NK Zrinski iz Nove Bukovice, no susret je odgođen te će biti odigran u studenom nakon što završe prvenstvene obveze klubova u jesenskom dijelu polusezone.