5. kolo 2. ŽNL Beli Manastir: Devetka Poleta, Jovan Lazić siguran

Odigrano je šest od sedam susreta petog kola 2. ŽNL Beli Manastir! Polet iz Karanca nastavio je sa stopostotnim učinkom, a u okviru petog kola svladao je na gostovanju NK Petlovac sa 0:9 . Drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici zadržao je NK Jovan Lazić Bolman sa 6:0 pobjedom na gostovanju u Batini, dok su treće prvenstvene pobjede obilježili Dinamo BPS, Columbus iz Suze i Bratstvo iz Jagodnjaka! Jedini neriješeni ishod bio je onaj u Duboševici gdje su bodove podijelili Šokadija i Mladost iz Čeminca!

ŠNK Polet iz Karanca nakon pet kola i dalje je stopostotni, a nakon visokog slavlja nad Suzom 10:2 u prošlom kolu, u okviru petog kola nadvisili su u Petlovcu istoimenog domaćina sa rezultatom 9:0. Gosti su ovim porazom ostali na učinku od tri boda koja su osvojili na Grbavici protiv Ribara. Bruno Barat u pobjedi gostiju strijelac je bio za četiri pogotka, dok su po jednom mrežu domaćina tresli Dujmović, Lovrenčić, Vladić, Laczo i Marijanac.

Drugoplasirana momčad nakon četiri prvenstvena kola NK Jovan Lazić iz Bolmana koji je u četiri kola obilježio učinak od tri pobjede i poraza, u sklopu petog kola 2. ŽNL BM gostovao je u Batini kod tamošnjeg Napretka koji je u četiri kola obilježila četiri prvenstvena boda uz učinak od jedne pobjede, jednog neriješenog ishoda te dva poraza. U ovom kolu ponovno je prvo ime susreta kod gostiju bio Ivan Preksavec sa tri pogotka (12′, 45′ i 85′), dok su po jednom za konačnih 0:6 pogotke postizali Darko Čanadžija, Teo Grujić i Goran Milanović.

Snage su u okviru petog kola omjerili treće i četvrta momčad prvenstva nakon uvodna četiri kola, NK Međimurec iz Kozarca i Dinamo iz Baranjskog Petrovog Sela. Kozarčani su u susret ušli nakon pobjede nad Čemincem, dok je Dinamo u prethodnoom kolu odigrao bez pobjednika, 3:3. U vrijednoj gostujućoj pobjedi Dinama sa 1:4, poveli su gosti već u osmoj minuti pogotkom Kristijana Poča, a na odgovor domaćina čekalo se do 33. minute kada Lenard Moric izjednačuje susret. Gosti ponovno vode nakon pet minuta pogotkom Tomislava Kune, a iduća dva pogotka za konačnih 1:4 djelo su Andreja Morica koji je krajem prvog i početkom drugog poluvremena oisgurao svojoj ekipi treću prvenstvenu pobjedu.

U sudaru dviju ekipa koje su u prošlom kolu ostvarile pobjede, Bratstvo je u Jagodnjaku ugostilo momčad HNK Bilja. Domaćini su u susret ušli nakon visoke pobjede 5:1 nad Gajićem, dok je Bilje u okviru proteklog kola minimalno svladalo na domaćem terenu Napredak iz Batine 1:0. Na stadionu Pod kruševcem slavilo je domaće Bratstvo sa 3:1 te je ovom pobjedom preskočio Bilje i sad se nalazi na petom mjestu poretka. Robert Nospak je u 25. minuti doveo domaćina u vodstvo, da bi prednost u 44. minuti narasla na 2:0 pogotkom Milana Jakšića. Nadu Biljanima vratio je Stjepan Vidović početkom drugog poluvremena, a konačnih 3:1 postavio je u 62. minuti susreta Nospak sa svojim drugim pogotkom.

Columbus iz Suze nakon prvog prvenstvenog poraza od Poleta, u okviru petog kola imao se priliku pred svojim navijačima iskupiti za visok poraz u prošlom kolu. Ove nedjelje u Suzu je putovala Sloga iz Gajića koja je prošlo kolo poražena na domaćem terenu od Bratstva. Do treće pobjede došao je Columbus, iako su poveli gosti putem Davida Katoija u 20. minuti susreta. Na odgovor domaćina čekalo se do 60. minute kada susret izjendačuje Saša Đurković, a do potpunog preokreta i konačnih 2:1 momke iz Suze dovodi Mirko Dumančić u 82. minuti susreta

U još jednom susretu poraženih momčadi iz prošlog kola, Šokadija je u Duboševici dočekala Mladost iz Čeminca. Domaćini su u ovo kolo ušli sa tri osvojena boda, dok je Mladost u prva četiri kola ostvarila učinak od šest bodova. U jedinom susretu ovoga kola u kojem nije bilo pobjednika, rezultat je bio 3:3. Za domaćine pogotke su postizali Josip Balatinac, David Balić i Domagoj antolić, dok je za goste iz Čeminca strijelac bio Robert Zaboš, dok je dva pogotka nadodao Ivan Brkić.

Povodom manifestacije Ribarskih dana u Kopačevu, susret koji je trebao biti odigran u subotu između NK Belja iz Kneževa i Ribara iz Kopačeva odgođen je za prvu subotu nakon što se odigra jesenski dio prvenstva, 20.11.