4. NL BJ – KC – VT: Tehničar se odmaknuo od prvih pratitelja

U 16. kolu 4. NL BJ – KC – VT: Tehničar nadigrao Bratstvo, dok su Sloga i Bilogora remizirali.

NK Garić (G) – NK Mladost Molve 4:0

Garić je na svom terenu suvereno pobijedio Mladost te im produžio muke u donjem dijelu tablice. Glavni heroj u pobjedi domaćina bio je Filip Kožuhar koji je postigao tri pogotka dok mu je Ante Starčević pripomogao s pogotkom u 71′. Spomenuti Kožuhar hat-trick je ostvario s pogocima u 33′, 62′ i 73′.

Moram reći da smo u dobroj formi i da sve što se dogovorimo da na terenu to i ispoštujemo.Jučer utakmica protiv Mladosti od 1.min smo pokazali da će utakmica otići u našu korist.Pristup i volja su bili presudni faktor a mi smo tu pokazali da smo pravi.Čestitke igračima na postignutim rezultatima u ova tri dosadašnja kola! Izjavio je trener domaćina, Dragan Vaslavec.

Domaćin je bio bolji i zasluženo pobijedio, ali mislim da ni ove godine nećemo imati suce koji sude ligu prvaka! Kratko je prokomentirao trener gostiju, Martin Tuba.

NK Sloga Zdenci – NK Bilogora 91 1:1

Najavljeni jedan od dva derbija kola opravdao je svoj epitet. Iako je momčad Sloge malo lošije ušla u proljetni dio prvenstva kada se usporedi s jesenskim, u subotnjem susretu su pokazali kako su i dalje jedna od boljih momčadi lige te da neće nikome biti lako u Zdencima. Bilogora je s druge strane nastavila svoju odličnu formu iz jeseni te su se nadali nastavku lova za prvim Tehničarem nakon ovog susreta. Otvaranje susreta su obje momčadi ispitivali protivničke snage te malo opreznije igrali do kraja prvog dijela. Drugo poluvrijeme, kako je trener domaćina prokomentirao, popustile su kočnice te su obje momčadi krenule po pogodak. Do istog su prvo došli gosti, preko Tomislava Pleića u 66′, no ubrzo su i domaćini poentirali preko Marina Zdelara u 74′. Mreže nakon toga nisu mirovale te su momčadi podijelile bodove.

Derbi kola,dva renomirani protivnika,koja su to opravdala i svojom igrom.Prvo poluvrijeme je bilo čvrsto ispitivanje su se snage,dok su se drugo kočnice popustile,gdje je bilo niz prigoda sa jedne i druge strane.Na kraju podjela bodova,mislim da je utakmica i opravdala epitet derbija kola. Izjavio je domaći trener, Danijel Ciglar.

Mislim da smo bili bolja momčad, postigli dva pogotka od kojeg nam je jedan poništen, na kraju iz naše greške dobivamo gol za 1:1 što je bio konačan rezultat. Ostaje žal što nismo uzeli sva 3 boda ali smo ostali neporaženi u drugom dijelu i idemo dalje, dolaze Molve gdje želimo na domaćem terenu upisati nova 3 boda. Za Sportalo je izjavio trener Bilogore, Željko Ostrman

NK Graničar Legrad – NK Borac 1:0

Graničar je na domaćem terenu iskoristio loš niz Borca u proljetnom dijelu prvenstva te ostvario pobjedu koja ih pomalo odmiče od donjeg dijela tablice. Borac je u susret ušao kao favorit te se tako i postavio cijelu utakmicu. Dominirali su posjedom, ali domaćin se fanatično branio kroz cijeli susret te su dočekali grešku gostiju te iz nje postigli pogodak. Heroj za domaćine bio je Domagoj Baričić koji je postigao pogodak u 65′.

Odigrali smo pravi Podravski derbi, momčad Borca je sastavljena od izuzetno kvalitetnih igrača i bili su uoči utakmice izraziti favoriti. Graničar je ponovo odigrao profesionalno na granici svojih mogućnosti, čak i malo iznad, taj vrhunski odnos i davanje cijelog sebe za momčad nas je nagradilo i zasluženo smo pobijedili izuzetno jakog protivnika. Ranko Celiščak, trener domaćeg Graničara.

Susjedski derbi pružio je gledateljima negledljiv nogomet, domaćin u “bunkerici” cijelu utakmicu a mi s puno većim posjedom, ali bezopasni po domaćina na kraju zaslužena pobjeda domaćina koji su iskoristili nesmotrenost naše obrane i zabili za veliko slavlje. Gostujući trener, Zlatko Andrašić.

NK Slatina – NK Dinamo Predavac 3:0

Slatina je na domaćem terenu u susretu momčadi sredine tablice nadigrala gostujući Dinamo s tri pogotka razlike. Već nakon pola sata domaćin je vodio s dva pogotka iako su gosti mogli doći do pogotka s nekoliko prilika. Matej Potočki zabio je u 24′, a Matija Bubaš u 31′. U drugom dijelu susreta, domaćin je malo smanjio napadački pritisak što dovodi do nekoliko šansi gostiju koje nisu iskoristili. Do kraja susreta Bubaš je postigao još jedan pogodak u 80′ čime je i postavio konačni rezultat, 3:0.

Sto se tiče jučerašnje utakmice smatram da smo zasluženo pobijedili solidnu ekipu iz Predavca. Prava prvenstvena, čvrsta i borbena utakmica. Visokim pritiskom osujetili smo goste da nam naprave neke probleme i sveli smo ih duge i visoke lopte koje smo rješavali bez problema. Pas igrom i igrom po bokovima stvarali smo šanse i poentirali. Pametno smo se postavili drugi dio utakmice i  mirno je priveli kraju. Čestitke mojim igračima na borbenosti, trci i provedbi svih dogovora u pripremi utakmice. Čestitam gostujućoj ekipi na fer i korektnoj utakmici. Izjavio je Darko Krsnik trener Slatine.

U samom otvaranju utakmice propustili smo u 8′ i 10′ bolje završiti napad a u 18′ Vrbanić poslije prekida s 25 m pogađa prečku. Kazna stiže u 24′ poslije šuta s 20 m naš golman odbija loptu, obrana spava a domaći igrač prati i postiže gol za vodstvo domaćih 1-0. U 29′ Vrbanić ponovo puca za malo pored gola. U 31′ Varat komplicira s loptom i ne izbija na vrijeme te lopta odlazi u korner iz kojeg domaćin zabija za 2-0. Opet naši visoki obrambeni igrači spavaju i ulazi Bubaš i glavom sa 7 m zabija gol. U drugom dijelu uvodimo sve što imamo i igramo na gol domaćih ali napadi su jalovi i nema pravog udarca u okvir gola. U 75′ domaćin iz jedne kontre postavlja konačan rezultat 3-0.Očito je da imamo velikih problema sa završnicom napada i pravim gol igraćem a u fazi obrane smo dosta dekoncentrirani i lako primamo golove. Nadamo se povratku našeg prvog strijelca Stanesa Djefa i oporavak Josipa Gegića kada bi trebali biti puno efikasniji i osvajati tako potrebne bodove za priključak vrhu tablice. Trener gostujuće momčadi, Nikola Papac.

NK Podravac – NK Čazma 2:0

U susretu momčadi iz donjeg dijela tablice, domaćin je zadržao bodove u Virju. Slično kao i proteklom kolu Čazma se dugo borila kako bi ostvarila iole pozitivan rezultat, ali padaju u drugom poluvremenu te u konačnici bivaju poraženi. Podravac je na domaćem terenu imao inicijativu, ali gosti su se kompaktno branili. Mreže su mirovale sve do 77′ kada je svoj prvi pogodak postigao Ivan Šignjar. Čazma je pokušala izjednačiti te je uspjela stvoriti koju šansu do kraja susreta, ali po njihovu žalost dobili su pogodak iz kontre te odlaze kući bez bodova. Za Podravac je ponovno bio strijelac Ivan Šignjar u 89′.

Jako teška i nervozna utakmica za nas, utakmica koju moramo dobiti, a nimalo laka. Dobro smo otvorili utakmicu s dvije šanse koje nismo zabili, a onda nam se povrijedio napadač pa nas je to poremetili malo, drugo poluvrijeme krećemo još odlučniji, ali tek u 78 min slamamo protivnika, a u 89 rješavamo utakmicu. Čestitam mojoj ekipi na upornosti i zalaganju. Siniša Budja, trener domaćina.

Odigrali smo ponovo kvalitetnu utakmicu gdje smo ponovo protivnika zaustavili prvo poluvrijeme i nismo im dopustili da nam naprave nijednu ozbiljnu priliku, a mi iz tranzicije tražili naše prilike. Drugo poluvrijeme odlično ulazimo i ponovo nakon nekoliko naših propuštenih prilika dobivamo gol 10 minuta do kraja. Utakmica se otvorila i mi smo išli po bod, ali minutu do kraja dobili drugi gol. Čestitam protivnicima na fer i korektnoj utakmici i moram pohvalit moju ekipu što su ponovo odigrali izvrsnu utakmicu i nadam se da će nam se i malo posrećit u završnici u idućim utakmicama da dođemo do zasluženih bodova. Izjavio je trener gostiju, Dario Kirin

NK Bratstvo – NK Tehničar 0:3

Drugi derbi kola koji za razliku od onog u Zdencima nije opravdao epitet. Tehničar je dominirao cijelim susretom te pred 350 gledatelja u Kunovecu pokazao zašto je prvi na tablici. Vodstvo im je donio Marko Radotović u 30′. Do poluvremena mreže su mirovali, a drugo poluvrijeme je Tehničar nastavio dominaciju. Preko Ivana Vrkića povećavaju vodstvo u 56′, a konačni rezultat postavlja David Mesar u 88′.

Jednosmjerna utakmica, Tehničar nas ponizio, mi se uplašili, nismo se pojavili na utakmici. Kratko je izjavio Dejan Zrinski, trener domaće momčadi.

Svu nasu igru bazirali smo na našeg Kranclbindera i ostvarili smo nasu ideju.svaka  cast svim mojim igračima na igri,idemo dalje. Izjavio je kratko trener Tehničara, Krunoslav Lovrek

NK Mladost Kloštar – NK Ferdinandovac 1:3

U posljednjem susretu ovog kola, domaća Mladost ugostila je favorizirani Ferdinandovac. Domaćin je hrabro ušao u susret te su parirali gostima koji su ipak malo više kontrolirali susret. Do pred sam kraj prvog dijela susret je bio bez uzbuđenja, ali u 40′ dosuđen je prvi jedanaesterac gostima koji je iskoristio Valentino Paradinović. Samo dvije minute nakon Dylan Djedor izjednačava za goste. Kada su se domaćini nadali kako će s neriješenim rezultatom na poluvrijeme, gosti su izborili još jedan kazneni udarac koji je ponovno realizirao Paradinović. Do kraja susreta isti igrač je kompletirao hat-trick u 75′ i postavio konačnih 1:3.

Teška utakmica za nas bez kartoniranog Salinša (tri žuta) te povreda Šandrovčana u 10 min. Poremetili su nam planove i koncepcije u igri, a nažalost dva penale odlučili pobjednika. Čestitam mojim dečkima na borbi, a gostima na pobjedi. Goran Bosilkovski, trener Mladosti.

Još jedna odlična derbi utakmica u kojoj je mnogobrojna publika mogla uživati. Domaćin čvrst i na momente opasan dok je kontrola utakmice bila u našim nogama. Tri pogotka Paradinovića govore samo o kakvom se vrsnom strijelcu radi, dok bi pohvalio izvrsnog mladog igrača A. Kutičića koji je po prikazanoj igri pokazao da se na njega može ozbiljno računati. Sve u svemu čestitam svim mojim momcima na zasluženoj pobjedi a gostima sretno u nastavku prvenstva. Izjavio je trener Ferdinandovca, Tomislav Blažević.