4.NL BJ-KC-VT: Tehničar rutinski u Molvama, Sloga bez bodova kod kuće, Ivan Vrkić postao vodeći strijelac lige

U subotu je odigrano prvih pet utakmica 20. kola 4.NL BJ-KC-VT, gdje se vodila najveća bitka na sredini tablice. Tehničar u nevjerojatnoj formi, Dinamo Predavac, s četiri postignuta pogotka u Zdencima slavi, dok je Garić pobjedom skočio na peto mjesto.

GARIĆ(G) – BORAC 3:1

U Gariću je odigrana jako dobra utakmica s obje strane, ali bodovi ostaju u Garešnici. Borac je prvih 20 minuta vodio igru, ali onda Garić pali svoje motore i preuzima inicijativu. U 37. minuti dolaze u vodstvo preko Filipa Kožuhara i mirno privode prvo poluvrijeme kraju. U drugo poluvrijeme Garić ulazi odlično, te već u 56. minuti Vedran Rijetković podiže rezultat na 2:0. Nedugo zatim, svoj drugi pogodak u 62. minuti postiže Filip Kožuhar, koji sada ima 13 pogodaka i nalazi se na trećem mjestu liste strijelaca lige. U 86. minuti Mihael Babić ublažava poraz Borca.

Jako teška utakmica psihološki, i pribojavao sam se naše reakcije jer smo svi znali kvalitetu Borca, kao i činjenicu da moramo osvojiti tri boda. U prvih 20 minuta bili smo malo uspavani, a Borac je bio konkretniji. Nakon toga smo se digli i preuzeli inicijativu, te iz jednog kornera postigli gol za 1:0. U drugom poluvremenu smo ušli jako dobro i s dva pogotka otišli na 3:0 do 60. minute. Nakon toga smo mirno priveli utakmicu kraju i sigurno došli do pobjede. Čestitam igračima na jako važna tri boda. – izjavio je Dragan Vacvalek, trener Garića.

–  Nažalost, još jedan poraz. Bila je dobra utakmica s obje strane, domaćin je spretno postigao prvi gol, dok mi nismo iskoristili naše prilike. U drugom poluvremenu, domaćin je iskoristio dvije individualne greške. Do kraja utakmice, golom Babića smo ublažili poraz. Na kraju moramo čestitati domaćinu na zasluženoj pobjedi i na fer i korektnoj utakmici. Posebna zahvala ide NK Gariću na gostoprimstvu. – riječi su Zdravka Andrašića, trenera Borca.

BILOGORA – FERDINANDOVAC 4:1

Zanimljiv derbi otišao je na stranu Bilogore. U 18. minuti Bilogora ima priliku doći u vodstvo iz penala, ali gostujući golman Peršić brani udarac. Dvije minute kasnije, Bilogora dolazi u prednost preko Tomislava Pleića, te se na poluvrijeme odlazi s rezultatom 1:0. Početak drugog poluvremena, točnije u 47. minuti, Igor Lukaš postiže pogodak za 2:0. Bilogora nije htjela stati pa je u 70. minuti preko Brune Kunšteka povećala prednost. Rok Horaček u 77. minuti smanjuje vodstvo i daje tračak nade svojoj ekipi, ali nije se ništa više izrodilo iz toga. Tako u 90. minuti Nikola Plavšić postavlja konačan rezultat na 4:1.

–  Sigurna naša pobjeda 4:1. Čestitke svim mojim dečkima na igri i pobjedi, navijačima te svim ljudima u klubu. Bio nam je ovo 4 derbi u 12 dana i četvrta pobjeda, tako da je ovo odlična uvertira za idući vikend, kada gostujemo kod ekipe Tehničara u derbiju prvenstva. Odličan period je iza nas i želimo probati iznenaditi Tehničara u Cvetkovcu i zakuhati prvenstvo. Čestitke ekipi Ferdinandovca na fer i korektnoj borbi i želim im sreću u nastavku prvenstva. – istaknuo je Željko Ostrman, trener Bilogore.

Zaslužena pobjeda domaćina. Kup utakmica u srijedu ostavila je trag na mojim dečkima, i domaćin je iskoristio naše pogreške te poveo s 3:0, gdje mi nismo imali snage vratiti se. Ozljede tokom utakmice su dodatno doprinijele još uvjerljivijoj pobjedi domaćina. Okrećemo se idućem kolu i polufinalu kupa u kojem vidimo šansu za spas sezone. – prokomentirao je trener Ferdinandovca Tomislav Blažević.

MLADOST – TEHNIČAR 0:7

Uvjerljiva pobjeda Tehničara iz Cvetkovca. Bitno je napomnuti da je Ivan Vrkić s 2 pogotka u 50. i 77. minuti prestigao Matiju Bubaša na listi strijelaca, te mu sada možemo slobodno dati epitet prvog topnika lige. Ozljeda Filipa Bošnjaka je nešto što ne volimo vidjeti na nogometnim terenima i želimo mu što brži povratak na teren.

Ne znam što pametno reći nakon što smo prvo poluvrijeme ograničili Tehničar na dvije prilike, a imali smo i dvije šanse te pogodili stativu, a rezultat je ostao 0-0. Možda bismo trebali početi igrati “loto”. Prošlo kolo 6, danas 7. – za Sportalo je rekao Martin Tuba trener Mladosti.

Prvo poluvrijeme, iako smo stvarali šanse i igrali dobro, nismo uspjeli zabiti pogodak. Drugo poluvrijeme, odmah nakon tri minute, postižemo gol i sve nam se onda otvorilo. Rezultat je možda previsok, jer ekipa Mladosti zapravo nije toliko loša. Jedina ‘mrlja’ u ovoj utakmici je što nam se ozlijedio desni bek Filip Bošnjak, koji je zadobio ozljedu puknuća ključne kosti, pa mu ovim putem želimo brz i kvalitetan oporavak. Obavezno moram pohvaliti teren u Molvama, stvarno je fantastičan i zasigurno nam je pomogao da naša igra dođe do izražaja. – prokomentirao je trener Tehničara Kruno Lovrek.

SLOGA – DINAMO 2:4

Uzbudljiva utakmica odigrala se na Jelsinu. Već od 3. minute kreće golijada kada Dinamo iz Predavca dolazi u vodstvo preko Antonija Đuričića, ali Sloga u 15. minuti vraća rezultat na 1:1 kada Petar Špoljarić postiže svoj 12. pogodak u sezoni. Sloga nije uspjela zadržati neriješen rezultat ni punu minutu kada se pojavio Franjo Jaković koji vraća Dinamu prednost. I s tim rezultatom se odlazi na predah. Drugo poluvrijeme je djelovalo mirno sve do 70. minute kada kreće spektakl. De Jesus Silva Matheus Felipe izjednačava rezultat, a minutu kasnije Kos Alessandro dobiva drugi žuti karton i isključen je iz igre, te ostavlja svoj Dinamo na ‘cjedilu’. Ipak, desetkovani Dinamo u 80. minuti preko Josipa Gegića vraća vodstvo, a 7 minuta kasnije Matej Bošnjak okončava utakmicu.

GRANIČAR – ČAZMA 2:1

Graničar dolazi do vrlo bitnih 3 boda protiv posljednje plasirane ekipe iz Čazme. Čazma je imala inicijativu u ovoj utakmici i bila je opasna. Da su bili koncentriraniji u završnici, mogli su odnijeti zlata vrijedne bodove u Legradu.

Odigrali smo utakmicu u kojoj smo dominirali skoro cijelu utakmicu, gdje nam je Graničar zabio dva gola iz samo dva udarca na gol na početku utakmice, dok smo mi bili stalno opasni po gol protivnika, ali smo zabili samo jedan gol. Čestitam Graničaru na tri boda, a mi žalimo što nismo uzeli bar jedan bod. Iako smo po današnjoj pokazanoj igri zaslužili i puno više, ako ovako odigramo u idućim kolima sigurno ćemo biti nagrađeni bodovima. – prokomentirao je trener Čazme Dario Kirin.