4.NL BJ-KC-VT: Tehničar osigurao naslov prvaka, Virje i Molve izvukli bod, Bratstvo 6 komada Slogi, Kloštaru jedan gol dovoljan

U subotu je odigrano 5 utakmica 24. kola. Tehničar je svojom pobjedom osigurao naslov prvaka, a Bilogora 2. mjesto na tablici.

GARIĆ(G) – TEHNIČAR(C) 1:4

Tehničar je ovom pobjedom osigurao naslov prvaka. David Mesar je u 14. minuti doveo Tehničar u vodstvo i s rezultatom 0:1 se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu Garić izjednačava u 53. minuti preko Tomislava Golubića, no nedugo zatim Ivan Vrkić ponovno dovodi Tehničar u vodstvo. Nakon ovog gola Garić je pao, a Tehničar je nastavio zabijati. David Kranclbinder u 67. minuti povećava rezultat na 1:3, dok Alen Milek u 82. minuti postavlja konačan rezultat.

Nadao sam se da ćemo im pružiti otpor i jesmo nekih 60 minuta, ali naše kardinalne greške i kvaliteta Tehničara su nas koštale teškog poraza. Tehničar je najbolja ekipa lige i čestitam im na osvojenom naslovu prvaka lige! Mi imamo još 2 kola do kraja i u ta dva kola se nadam da ćemo uzeti 6 bodova i završiti prvenstvo na najbolji način te biti među prvih 4 ekipe u prvenstvu! – izjavio je Dragan Vacvalek, trener Garića.

BILOGORA- PODRAVAC(V) 0:0

Dosadna utakmica odigrana je u Grubišnom Polju. Bilogora je ovom utakmicom osigurala 2. mjesto na tablici i ostvarila plasman u viši rang.

Čestitke momcima na bodu kojim smo potvrdili drugo mjesto na tablici i time ostvarili naš cilj – plasman u viši rang. Čestitke i ekipi Virja na fer i korektnoj utakmici te im želim sreću u nastavku prvenstva. Mi se okrećemo srijedi i kup utakmici, gdje želimo po drugi puta zaredom ući u finale kupa i izboriti prolazak u pretkolo Hrvatskog kupa. – riječi su Željka Ostrmana, trenera Bilogore.

MLADOST(M) – SLATINA 2:2

Molve su uspjele doći do boda na domaćem terenu. Molve su ostale na pretposljednjem mjestu, dok je Slatina pala na 5. mjesto na tablici. Mladost je povela u 2. minuti preko Adama Vujčića. Slatina je preokrenula rezultat u svoju korist unutar 3 minute. Prvo je Toni Hudoletnjak zabio u 44. minuti, dok je Patrik Fotez u 47. minuti postigao gol za preokret iz kaznenog udarca. U 50. minuti drugog poluvremena Adam Csikos izjednačava rezultat i donosi veliki bod Mladosti

Čestitam Slatini na fer i sportskoj borbi. S obzirom na to da je u Molvama Božić stigao u 5. mjesecu, moramo biti zadovoljni bodom. Darivali smo Slatinu kod oba primljena pogotka. Čestitam svojoj ekipi na borbenosti i karakteru. Iako smo bili u rezultatskom minusu, uspjeli smo se vratiti na remi. Mislim da smo bili mrvicu bliže pobjedi, a i golman Slatine je bio veoma raspoložen. S obzirom na to da smo utakmicu počeli s 5 igrača U21, a završili sa 7 igrača U21, mislim da je to veliki bod za nas. – istaknuo je trener Mladosti, Martin Tuba.

SLOGA(Z) – BRATSTVO(K) 2:6

Bratstvo je u Zdencima uzelo 3 boda. Već u prvom poluvremenu Bratstvo je zaključilo utakmicu. Mario Ćibarić i Matej Patrun postigli su po 2 pogotka za Bratstvo, dok je za Slogu pogodio Danijel Zebec, i s rezultatom 1:4 se odlazi na odmor. U drugom poluvremenu golove za Bratstvo su postigli Igor Relja i Damir Azizi, dok je za Slogu opet pogodio Zebec.

Do izjava trenera nismo uspjeli doći.

GRANIČAR(L) – MLADOST(KP) 0:1

Čvrsta utakmica odigrana je u Legradu. Mladosti je minimalnom pobjedom ostvarila 3 boda. Jedini strijelac na utakmici bio je Ivan Pavlović u 72. minuti.

Odigrali smo potpuno ravnopravnu utakmicu. Protivnik je zabio eurogol iz kosa, udarivši prečku od koje se lopta odbila u gol. Moja momčad je opet dala sto dvadeset posto i za mene su pobjednici. – dodao je trener Graničara, Ranko Celišćak.

Čestitam dečkima na pobjedi i velikoj borbi koju su pokazali tijekom utakmice. Također bih čestitao tvrdom i teškom protivniku na fer i korektnoj borbi. Htio bih pohvaliti Stjepana Kovačića i Ivana Pavlovića na izvanrednoj igri. Štef (Stjepan Kovačić) je odlično držao desnu stranu i nije dao protivničkoj ekipi da prodre do gola. Još veće pohvale zaslužuje Ivan Pavlović, koji je nakon sjajno obavljenih defanzivnih zadataka još bolje reagirao u napadu, gdje je prodro na lijevoj strani, izbacio se na desnu nogu i zabio eurogol sa 30 metara. Još jednom čestitke mojim dečkima i protivnicima! – prokomentirao je trener Mladosti, Goran Bosilkovski.