4. NL BJ-KC-VT: Kolo zaključeno slavljem domaćina derbijem u Ferdinandovcu!

U jedinom preostalom susretu 4. kola 4. NL BJ-KC-VT susrele se u derbiju kola u Ferdinandovcu istoimena domaća momčad i gost NK Pitomača koja je do ovog kola bila sa devet bodova stopostotna, a nakon ovog kola na istom su bodovnom učinku kao i njihov današnji domaćin. Izvrstan teren donio je još jedan spektakl, a bodovi iz ovog susreta ostaju u Ferdinandovcu koji je slavio sa 3:1!

NK FERDINANDOVAC – NK PITOMAČA 3:1

NK Ferdinandovac obilježio je svoju treću prvenstvenu pobjedu svladavši u jedinom nedjeljnom dvoboju u derbiju četvrtog kola Pitomaču koja je do ovog kola imala stopostotni učinak iz tri susreta.

Ferdinandovac je na odlično pripremljenom terenu pred 400-tinjak gledatelja bolje otvorio susret ranim pogotkom Tomislava Blaževića u desetoj minuti susreta , a tik prije kraja prvog poluvremena prednost domaćina udvostručio je Dino Milinović svojim prvim prvenstvenim pogotkom, a s tih 2:0 otišlo se i na odmor.

Valentino Paradinović vratio je nadu gostima u 60. minuti smanjivši na 2:1, dok je za konačnih 3:1 precizan bio Siniša Đipalo u 82. minuti susreta. Ferdinandovac se ovom pobjedom popeo na četvrto mjesto, dok je Pitomača zbog bolje gol razlike stepenicu iznad na trećem mjestu.

-“Danas je bio na rasporedu lokalni derbi, utakmice Ferdinandovca i Pitomače su uvijek plijenile veliku pažnju publike, uvijek se igrao ovdje dobar nogomet pa tako i ovoga puta. Svakako utakmica u kojoj su gledatelji mogli uživati. Prvo poluvrijeme smo bolje stajali na terenu, pogotovo u prvom dijelu prvog poluvremena i uspjeli smo stvoriti prednost od dva pogotka. U drugom poluvremenu Pitomača je počela stiskati, stavili su loptu pod kontrolu i stvarali šanse. Naš treći gol je prelomio utakmicu pa su gosti morali igrati na sve ili ništa. Čestitam i protivniku na fer i sportskoj borbi a posebno svojim igračima na zalaganju i borbenosti, stvarno su dali sve od sebe i borili su se te smo zasluženo pobijedili “– prokomentirao je za Sportalo susret trener Ferdinanovca, Vjekoslav Vučeta

“Eto nažalost prvi poraz.Tri naše greške i dobijemo tri gola. Nažalost nismo uspjeli previše smo fulali i to nam se obilo u glavu!”– trener Ivan Presečan, NK Pitomača