4. NL BJ-KC-VT: Golijada u Pitomači, Tehničar i Slatina sigurni, gostujuće slavlje za Garić!

Odigrana su četiri subotnja susreta sedamnaestoga kola 4. NL BJ-KC-VT! Pitomača je nastavila fenomenalan niz prema tituli svladavši Ferdinandovac u kiši golova 6:3, Tehničar je s 4:0 svladao Mladost Molve, na trenerskoj premijeri Darka Krsnika Slatina je s 3:0 nadvisila Čazmu, dok je trener Dragan Vaclavek na klupi Garića došao također do slavlja u trenerskoj premijeri slavljem 3:5 u Voćinu!

PITOMAČA – FERDINANDOVAC 6:3

Vodećoj momčadi lige Pitomači stigao je njihov jedini ovosezonski krvnik Ferdinandovac te im je pobjeda osim za barem zadržavanje bodovne prednosti nad konkurencijom trebala i da se mogu na kraju sezone pohvaliti da su svladali apsolutno sve ekipe 4.NL! S druge strane, četvrtoplasirani Ferdinandovac u ogled je ušao nakon 2:2 remija u derbiju s Tehničarem iz Cvetkovca.

Veliki derbi doveo je na gledalište u Pitomači čak petsto gledatelja koji su mogli uživati u pravom spektaklu s čak devet pogodaka! Zanimljivo bi bilo vidjeti koliko bi se gledatelja natiskalo da su vremenski uvjeti bili bolji. Već u dvanaestoj minuti na semaforu je bilo 2:0 za domaćine. Ivan Begović u desetoj i Carvalho de Castro dvije minute kasnije doveli su Pitomaču u rano vodstvo. U 24. minuti za goste smanjuje Dino Milinović te se s 2:1 domaćina odlazi na odmor.

U sedmoj minuti drugog poluvremena prednost Pitomači na dva razlike vraća Valentino Paradinović, da bi osam minuta kasnije za Ferdinandovac odgovorio Siniša Đipalo iz kaznenog udarca. U 64. i 77. minuti Pitomača odlazi na nedostižnih 5:2 pogotcima Mateja Babića i Marka Matančića. U devedesetoj minuti svojim drugim pogotkom Siniša Đipalo smanjuje na 5:3, da bi konačnih 6:3 u sudačkoj nadoknadi postavio Deni Hajdarović.

-“U svakom smislu ovo je bio pravi derbi odlična utakmica puno golova publike stvarno jedan pravi derbi! Sretan sam da smo dobili momci su ponovo pokazali karakter i odveli tekmu na svoj mlin ali istina da nas je ekipa Ferdinandovca namučila i bila pravi zalogaj! Idemo dalje tekmu po tekmu!”- komentirao je za Sportalo trener Pitomače, Ivan Presečan.

“-Danas smo izgubili od kvalitetne momčadi Pitomače koja je iskoristila sve naše pogreške. Mada smo u pojedinim dijelovima utakmice pokazali da možemo parirati. No, naš loš ulazak u utakmicu i naše individualne pogreške usmjerili su utakmicu. I ovaj put je mnogobrojna publika mogla uživati u utakmici s puno golova i dobrih poteza. Na žalost danas se mi nismo mogli veseliti ka i naši vjerni navijači. Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi, a mi se okrećemo četvrtfinalu kupa u srijedu s NK Tomislavom iz Drnja.”- komentirao je susret trener Ferdinandovca, Vjekoslav Vučeta.

TEHNIČAR – MLADOST MOLVE 4:0

Trećeplasirani Tehničar s četiri boda zaostatka za drugoplasiranom Bilogorom i devet za liderom Pitomačom ušao je u susret šesnaestoga kola u kojem im je u goste stigla sedmoplasirana Mladost iz Molvi koja je u šesnaest proteklih kola ostvarila polovičan učinak od osam pobjeda i osam pretrpljenih poraza.

Pred dobro ispunjenim tribinama na kojima se skupilo dvjestotinjak gledatelja Tehničar je poveo već u osmoj minuti susreta kada na asistenciju Luke Ernečića Ivan Vrkić donosi prednost domaćinima. Šest minuta kasnije isti strijelac pogađa za udvostručenje vodstva domaćina, ovaj puta asistencija pripala je Hrvoju Bačiju. Već u 24. minuti Bači postiže u strijelce se upisuje Hrvoje Bači za 3:0. U desetoj minuti drugog poluvremena David Kranclbinder povisuje na asistenciju Alena Mileka na 4:0, što se uspostavio i kao konačni rezultat dvoboja.

“-Domaćin u ovom trenutku bolja ekipa, iskoristili su sve naše slabosti i nedostatak igrača. Ništa idemo dalje, sljedeće kolo Pitomača to treba još pregrmjeti pa bude lakše.”- komentirao je za Sportalo trener Siniša Buđa, NK Mladost Molve.

SLATINA – ČAZMA 3:0

U susretu devete i desete momčadi ljestvice s identičnim učinkom od osamnaest bodova, odnosno s pet pobjeda, tri remija i osam poraza uz nešto bolju gol razliku domaćina susrele su se Slatina i Čazma.

Stotinjak prisutnih gledatelja moglo je uživati u novoj pobjedi Slatine koju je nagovijestio Renan Franca pogotkom za 1:0 u 22. minuti susreta. Šesnaest minuta kasnije Matija Bubaš s bijele točke udvostručuje vodstvo domaćina, da bi isti igrač u 83. minuti također s udarca s jedanaest metara riješio pitanje pobjednika i postavio konačnih 3:0 za Slatinu za pobjedu na debiju Darka Krsnika na trenerskoj klupi Slatine.

“-Teška,prava prvenstvena utakmica, Čazma solidna ekipa. Slatina na momente igrala kombinatorno i stvorila par prigoda. Strijelci Renen i Bubaš (2), po meni igrač utakmice Matija Bubaš. Pobjeda ostvarena teže nego što govori rezultat.
Čestitke mojim igračima te Čazmi na fer i korektnoj igri!”- komentirao je svoje prvo slavlje na klupi Slatine trener Darko Krsnik.

VOĆIN – GARIĆ 3:5

Susret Voćina i Garića iz Garešnice također je iznimno bitan zbog činjenice da su Voćinu bodovi od iznimne važnosti u borbi za ostanak, dok je kod Garešnice u trenerskoj premijeri Dragana Vaclaveka na klupi Garića situacija nešto bolja jer su uoči ovog susreta ispred Voćina imali sedam bodova prednosti, no bodovi iz ovog susreta bili su nužni da se ne uvedu u situaciju borbe za ostanak.

Stotinjak okupljenih gledatelja u Voćinu imalo je priliku gledati kišu golova i preokret gostiju u drugom poluvremenu za pobjedu u debiju na trenerskoj klupi Garića trenera Dragana Vaclaveka. Gosti su poveli u dvadeset i petoj minuti pogotkom Ante Starčevića da bi dvije minute kasnije na 1:1 izjednačio Emanuel Jaković. Domaćin u 35. i 37. minuti s dva pogotka Franje Tunića odlazi na 3:1, no do poluvremena Matej Kraljević smanjuje prednost domaćina na 3:2. U trinaestoj minuti drugog poluvremena svoj drugi a za goste treći pogodak postiže Ante Starčević, a četrnaest minuta kasnije Filip Kožuhar dovodi Garić u vodstvo. Potvrdu pobjede momci iz Garešnice čekali su do 94. minute kada na konačnih 3:5 povisuje Starčević svojim trećim pogotkom na susretu.

“- Šta da vam kažem jednostavno smo svi sretni i zadovoljni nakon utakmice! Ušli smo dobro u utakmicu i poveli 1:0 (Starčević) i nakon toga dva kornera domaćina primamo dva gola. Domaćin nakon naše greške dolazi u vodstvo 3:1. Pred kraj prvog pol.u 44 min. Kraljević pogađa same rašlje i odlazimo na poluvrijeme s 3:2 domaćina. Malo smo se u svlačionici stabilizirali i krenuli odlučno u drugo poluvrijeme što smo na kraju i pokazali da smo okrenuli rezultat u našu korist. Na kraju se pokazalo da je kvalitetnija i spremnija ekipa došla do tri boda.Čestitke igračima na zalaganju i konačno se nadamo da ćemo svi skupa se pokrenuti i krenuti prema sredini tablice gdje nam je i mjesto.”- komentirao je premijernu pobjedu na klupi Garića trener Dragan Vaclavek.