4.NL BJ-KC-VT: Ferdinandovac preokrenuo u posljednjim sekundama, u Legradu vrhunska utakmica, Slatina osvojila 3 vrlo važna boda

U subotu su odigrane četiri odlične utakmice 25. kola. Graničar i Garić su pružili odličnu partiju za gledatelje. Slatina je minimalnom pobjedom zasjela na 3. mjesto na tablici. Virje je slavilo na domaćem terenu, dok je Ferdinandovac napravio nevjerojatan preokret protiv Čazme.

GRANIČAR(L) – GARIĆ(G) 3:3

Graničar i Garić odigrali su odličnu utakmicu s preokretima. Garić je poveo golom Ante Starčevića u 7. minuti, a Domagoj Baričić izjednačava rezultat u 16. minuti. Ivan Matotan dovodi Graničar u vodstvo u 27. minuti i s 2:1 se odlazi na poluvrijeme. Filip Kožuhar vraća Garić u igru u 62. minuti, a 10 minuta kasnije Tomislav Golubić vraća vodstvo Gariću. U 85. minuti autogol postiže Antonio Plavšić i postavlja rezultat na 3:3.

Utakmica za sladokušce: šest golova, izmjena rezultata, publika je uživala. Mi smo bili oslabljeni bez tri standardna igrača, ali pojačani pomoćnim trenerom Osijeka. Uzeli smo bod objektivno boljoj momčadi koja se bori za treću ligu. – dodao je trener Graničara, Ranko Celišćak.

Išli smo u Legrad po tri boda i tako smo se postavili na terenu. Imali smo više od igre i bili u polju puno bolji takmac, ali na našu žalost nismo uspjeli kapitalizirati svoje prilike i bolju igru s tri boda. I nakon vodstva 2-3 imali smo jedanaesterac koji nismo iskoristili, a u 85. minuti smo si zabili autogol. Okrećemo se sljedećoj utakmici kod kuće s Dinamom iz Predavca gdje želimo završiti prvenstvo pobjedom. – izjavio je Dragan Vacvalek, trener Garića.

SLATINA – BILOGORA 1:0

Slatina je ovom pobjedom ponovno zauzela treće mjesto na tablici. Jedini pogodak postigao je Denis Petrinjak u 45. minuti prvog poluvremena.

Čestitke Slatini na pobjedi. Oni su iskoristili svoju šansu, dok mi nismo svoje, te su zasluženo slavili. Sada se okrećemo polufinalu kupa koje se nastavlja u utorak od poluvremena, te želimo izboriti ulazak u finale. – riječi su Željka Ostrmana, trenera Bilogore.

PODRAVAC(V) – BORAC(I) 3:0

Virje je osvojilo tri boda na domaćem terenu i približilo se Borcu na samo jedan bod zaostatka. Pogodake su postigli Roko Grgić u 27., Ivan Šignjar u 56. te Hrvoje Hrženjak u 90. minuti.

Do izjava trenera nismo uspjeli doći.

ČAZMA – FERDINANDOVAC 2:4

Ferdinandovac je stigao do pobjede u posljednjim sekundama utakmice. Čazma je već u 8. minuti vodila 2:0 zahvaljujući pogocima Ivana Tomaševića i Borne Grčića. Rok Horaček smanjio je rezultat na 2:1 u 47. minuti prvog poluvremena. Drugo poluvrijeme proteklo je mirno sve do 82. minute, kada je Horaček postigao svoj drugi pogodak iz penala. Nikola Carek je u 92. minuti doveo Ferdinandovac u vodstvo, a minutu kasnije Josip Fuček postavio je konačni rezultat na 2:4.

Katastrofalan ulazak u utakmicu doveo nas je do minusa od dva pogotka u prvih 15 minuta. Do kraja prvog poluvremena uspjeli smo smanjiti zaostatak na samo jedan pogodak. U drugom poluvremenu preuzeli smo potpunu terensku inicijativu, na koju su borbeni domaćini odolijevali sve do samog kraja utakmice, kada smo mi postigli tri pogotka i odnijeli bodove kući. Čestitam domaćinu na fer i korektnoj igri, te prije svega na borbi i zalaganju. Mi idemo na krilima ove teške pobjede pripremiti se za posljednje kolo, gdje se pred svojim navijačima želimo oprostiti pobjedom za kraj ovog dijela sezone. – dodao je trener Ferdinandovca, Tomislav Blažević.