4. kolo 2. ŽNL Beli Manastir: Desetka Poleta za vrh tablice!

Odigrano je svih sedam susreta četvrtog kola 2. ŽNL Beli Manastir! U derbiju kola između dvije prvoplasirane ekipe nakon tri kola, NK Polet iz Karanca slavio je nad Columbusom iz Suze, dok je iznimno važna tri boda osvojio Petlovac iz  koji je u derbiju začelja slavio nad Ribarom u Kopačevu. Pobjede ovog kola osigurali su i Bilje u posljednjim minutama susreta, Bratstvo iz Jagodnjaka, Međimurec iz Kozarca i NK Jovan Lazić Bolman!

ŠNK Polet iz Karanca i Columbus 2005 iz Suze derbijem 4. kola otvorili su uzbuđenja u 2.ŽNL Beli Manastir. Domaćini su ušli u susret sa sve tri prvenstvene pobjede te su prije ovog kola držali prvo mjesto ljestvice, dok su gosti iz Suze došli na gostovanje prikupivši dosada dva boda manje što im je bilo dovoljno za drugo mjesto prvenstvene ljestvice! Domaćini su gostima iz Suze zabili čak 10 golova te na kraju uvjerljivo slavili sa 10:2! Čak šest puta mrežu gostiju zatresao je Filip Levačić, dva je nadodao Bruno Vladić, dok su po jedan pogodak postigli Barat i Marijanac. Za goste su zabili Saša Đurković i Miloš Terzija.

HNK Bilje koje je u prva tri prvenstvena kola obilježilo učinak od jedne pobjede, jednog neriješenog ishoda i jednog poraza ugostilo je u sklopu četvrtog kola na stadionu Ivica Ranogajec Beli NK Napredak iz Batine koji je u tri kola također ostvario jednak bodovni učinak kao i njihovi domaćini. Iz subotnjeg susreta bodovi ostaju u Bilju, na kraju slavlje domaćina kad se već činilo da će domaćini drugu utakmicu zaredom odigrati bez pogodaka ukazao se Davor Marušić i ostavio tri boda u Bilju za minimalnu 1:0 pobjedu.

U Čemincu su se sastale šestoplasirana i petoplasirana momčad prvenstva nakon tri kola, Mladost iz Čeminca i Međimurec iz Kozarca. Obje momčadi do tog dvoboja obilježile su učinak od dvije pobjede te jednog poraza. U okviru ovoga kola bolje su se snašli gosti koji su slavili pogotcima Kristijana Poča u 24. minuti susreta te Hrvoje Kerovec u 88. za konačnih 0:2 za Međimurec, koji je ovom pobjedom zasjeo na treće mjesto na ljestvici.

NK Jovan Lazić nakon dvije pobjede u prva dva kola i poraza u trećem kolu dočekao je u okviru novoga kola NK Šokadiju iz Duboševice koja je prve bodove obilježila pobjedom u prošlom kolu nad Napretkom iz Batine. Goran Milanović doveo je NK Jovan Lazić Bolman u vodstvo u sedmoj minuti susreta, da bi prije poluvremena na 2:0 za domaćine povisio Ivan Preksavec. Domaćini su nastavili u istom tonu pa su u dvije minute od 66. do 68. na 4:0 povisili putem Grujića i Živojevića, dok je počasni gol za Šokadiju djelo legendardnog Josipa Balatinca za konačnih 4:1

Dinamo iz Baranjskog Petrovog Sela sa odličnih sedam bodova je startao u prva tri prvenstvena ispita, dok ih je u četvrtom kolu čekao domaći okršaj sa NK Beljem iz Kneževa, koji je u prva tri prvenstvena kola osvojio jedan bod. Utakmica je završila podjelom bodova u trileru 3:3, strijelci za domaćina bili su Vedran Val, Matej Pavlović i Andrej Moric, dok su za goste iz Kneževa pogađali Dragan Grbić, Luka Đukić i David Maleta.

Sloga iz Gajića koja je u prva tri prvenstvena kola ostvarila učinak od jedne pobjede, jednog neriješenog rezultata i jednog poraza ugostila je u Dražu momčad Bratstva iz Jagodnjaka koja je u prethodna tri kola ostvarila jednu pobjedu te dva poraza. Bratsvo iz Jagodnjaka došlo je druge prvenstvene pobjede rezultatom 1:5, dva pogotka za Bratstvo postigli su Robert Nospak i Milan Jakšić, dok je jedan dodao Kristijan Petrušić. Jedini strijelac za domaćina bio je Boban Savić u 82. minuti susreta

Na Grbavici u Kopačevu u okviru četvrtog kola sastale su se ekipe sa dna ljestvice koje u prva tri prvenstvena kola ne znaju za osvojeni bod. U svojevrsnom derbiju začelja snage su odmjerili Ribar iz Kopačeva i NK Petlovac, a u izjednačenoj utakmici svoje šanse su bolje iskoristili gosti iz Petlovca koje je do prve pobjede došla na pogon dva pogotka Dejana Bašneca u 73. i 80. minuti susreta.