3. ŽNL VŽ Vindija nanijela prvi poraz prvoplasiranom Bratstvu (OV)

Burno je bilo i na travnjacima 3. Županijske nogometne lige skupina Varaždin i Ludbreg. Gledali smo jedne sjajne i akcijom obilovane mečeve u kojima su pobjede mogle otići na stranu bilo kojih momčadi.

Skupina Varaždin

NK UDARNIK 32 – NK OMLADINAC JURKETINEC 6:1

Iako je Udarnik 32 silovitim napadima slomio Omladinac, ovakav ishod se na početku utakmice nije činio izglednim. Gosti su poveli već u prvoj minuti preko Ivana Baneca. Činilo se kako Jurketinčani mogu više, no ovaj gol bio je sve što su pokazali čitavu utakmicu. Uslijedila je teška ofenziva domaće momčadi, a sve je pokrenuo Marko Hruško u 24. minuti. Samo 11 minuta kasnije Andreas Gaća povećava na 2:0, no već u 36. minuti Karlo Eršeg zabija treći gol Udarnika na utakmici. U nastavku, točnije u 56. i 59. minuti Željko Ambruš i Davor Toplak postižu golove kojima su lagano polegli goste na koljena. Završni udarac bio je od igrača Omladinca koji si je u 81. minuti zabio autogol.

NK VINDIJA – NK BRATSTVO (OV) 3:0

Vodeće Bratstvo doživjelo je težak poraz na gostovanju kod Vindije. Domaćini su bili bolja momčad i zasluženo slavili u derbiju kola. Miroslav Stolnik zabio je za vodstvo Vindije u 28. minuti. Damir Lazar je zatim stupio na scenu te golovima u 49. i 71. minuti donio veliku pobjedu na domaćem terenu svojem timu. Ovime su se Vindija i Bratstvo izjednačili na ljestvici, uz napomenu da Vindija ima utakmicu manje.

Skupina Ludbreg

NK NOVAKOVEC – NK STRUGA 3:0

Do ovog kola drugoplasirana momčad lige Struga izgubila je na gostovanju u Novakovcu. Istoimeni domaćin pokazao se kao jača i bolja momčad u ovom duelu te zasluženo osvojio sva tri boda. Valentino Mlinarić je u 23. minuti načeo mrežu gostiju. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor. U drugom dijelu smo morali čekati na pogotke do samog kraja susreta. Prvo je u 82. zabio David Lončarić za 2:0, da bi četiri minute kasnije strijelac ponovno bio Mlinarić.

ŠNK SLOGA – ŠNK BUKOVČAN 27 4:5

Fantastična utakmica odigrana je na terenu u Slokovcu. Čak devet komada je palo u golovima obje momčadi, a rezultat je itekako mogao biti još i veći. Gosti su od samog početka nametnuli inicijativu i igrali su dobro do 67. minute. U prvih sat vremena je Bukovčan vodio 1:5, a redom su zabijali Dejan Švenda (2′, 66′), Marin Hrupec (8′), David Šarec (50′) i Nenad Špoljarić (58′). Jedini pogodak za domaćina u tim trenucima zabio je Marko Makar u 24. minuti susreta.

Od 67. minute na scenu stupaju domaćini koji su krenuli u protunapad, a sve kako bi preokrenuli rezultat. Prvo je Darko Grabarić u 67. zabio za 2:5, a šest minuta kasnije strijelac je Matija Grabrovec. U 83. Matej Havaić daje gol za 4:5, što se na kraju pokazalo kao konačan rezultat. Više od toga domaći igrači nisu mogli napraviti.