3. ŽNL VŽ Petarde Klenovnika i Bratstva; Grđan zabio četiri, Martan ostvario hat-trick

Iznimno raspucane momčadi bile su u 3. Županijskoj nogometnoj ligi. Na svakoj utakmici postignuto je minimalno pet pogodaka. Vindija je ovo kolo propustila jer je imala odriješene ruke u skupini Varaždin.

Skupina Varaždin

NK KLENOVNIK – NK SRAČINEC 5:1

Sračinec je od starta bio desetkovan. Gosti su u Klenovnik stigli s igračem manje i tako odigrali cijeli susret. To ih je itekako koštalo jer im je Klenovnik uspio utrpati pet komada u mrežu. Čak četiri pogotka djelo su Filipa Grđana (18′, 36′, 80′, 81′), dok je jedan postigao David Lukavski u 44. minuti susreta. Jedini pogodak za Sračinec zabio je Leon Mihalinec u 11. minuti, čime su gosti zapravo i poveli na utakmici unatoč manjku igrača.

NK BRATSTVO (OV) – NK VRATNO 5:2

Sedam pogodaka vidjeli smo u Sračincu na dvoboju Bratstva i Vratna. Domaćin je već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika, zahvaljujući dvama pogocima Sandija Martana (4′, 22′) i Pavelka Jereca (28′). Gosti su bolje otvorili drugo poluvrijeme i zabili već u 47. minuti za 3:1, no u 66. Aleksandar Ivančov ponovo diže prednost na tri pogotka razlike. Tri minute kasnije Vratno preko Leona Vukovića dolazi do drugog gola na meču. U 72. minuti konačni rezultat postavlja Martan koji ujedno ostvaruje i hat-trick.

NK VINICA – NK UDARNIK 32 2:3

Kakva utakmica u Vinici! Šteta što je samo 70 gledatelja pratilo ovaj susret jer je definitivno zaslužilo više pažnje. Domaćin je u prvom poluvremenu imao prednost od dva pogotka razlike. Golove su zabili Zoran Kretić i Luka Jurenec u 12., odnosno 20. minuti susreta. I kad se činilo da će Vinica lagano do pobjede, Udarnik je ubacio u veću brzinu i na kraju utakmice u potpunosti preokrenuo rezultat. Prvo je Admir Pezer u 63. minuti zabio za smanjenje vodstva, da bi u 86. i 89. Davor Toplak donio pobjedu svojoj momčadi.

ŠNK RUDAR 47 – NK OMLADINAC JUREKTINEC 2:4

Omladinac je u gostima stigao do pobjede od velikog značaja jer će već u sljedećem kolu biti bez protivnika. U prvih osam minuta vidjeli smo tri pogotka, od čega su dva završila u mreži Rudara. U 35. minuti domaćin dolazi do izjednačenja i rezultatom 2:2 obje momčadi odlaze na odmor. U nastavku Omladinac ima više želje za pobjedom te to dokazuje golovima u 58. i 89. minuti. Dvostruki strijelac na utakmici bio je Ivan Banec.

Skupina Ludbreg

ŠNK MLADOST SVETI PETAR – NK NOVAKOVEC 1:5

Novakovec je u Svetom Petru pokazao klasu protiv domaće Mladosti. Na krilima trostrukog strijelca Valentina Mlinarića slavio je visokim rezultatom. Već nakon 22 minute bilo je 0:3 i sve ostalo je do kraja djelovalo kao procesija. Domaćini su uspjeli zabiti jedan gol u 62. minuti, no na tome su stali i nisu više mogli dalje.

ŠNK SLOGA – ŠNK GORA 3:2

Vrlo napetu utakmicu na kraju su odigrali Sloga i Gora. Domaćini su u prvom poluvremenu zabili sva svoja tri gola. U drugom je Gora preuzela inicijativu te je u 69. i 78. minuti smanjila rezultat na samo jedan pogodak razlike. Ipak, do kraja susreta nisu mogli izjednačiti i Sloga je uspjela sačuvati minimalnu prednost te uzeti sva tri boda.

ŠNK BUKOVČAN 27 – NK BUKOVČAN 4:3

Derbi kola otišao je na stranu domaćina. Gosti su bolje otvorili susret i poveli već u devetoj minuti susreta. Ipak, domaćini do kraja poluvremena preokreću rezultat i s prednošću od 3:1 odlaze na odmor. U nastavku Zoran Brlek postiže pogodak za 3:2 u 62. minuti, da bi 10 minuta kasnije autogolom Nena Vađona Bukovčan 27 došao do svog četvrtog zgoditka. U prvoj minuti sudačke nadoknade na kraju utakmice gosti smanjuju na 4:3, no do kraja ne uspijevaju još zabiti jedan gol za bod.

NK STRUGA – ŠNK KARLOVEC 4:1

Dva potpuno različita poluvremena odigrala su se na utakmici Struge i Karlovca. Prvi dio susreta protekao je mirno i bez pogodaka. U drugom je domaćin pokazao svoju dominaciju i postigao sva četiri pogotka. Gosti su ublažili poraz jedinim svojim golom na meču u 90. minuti.