3. ŽNL VŽ Bukovčan 27 jedini maksimalan, hat-trickovi Cmrečnjaka i Martinkovića obilježili kolo

Treće kolo skupina Varaždin i Ludbreg kompletirano je tijekom jučerašnjeg dana. Bilo je ovo kolo puno izjednačenih utakmica u kojoj je rezultat mogao otići na bilo koju stranu. Kao i u prošlim kolima, tako smo i u ovom imali dva trostruka strijelca.

Skupina Varaždin

NK VRATNO – ŠNK RUDAR 47 3:2

Bila je ovo napeta utakmica u kojoj su se plamteće tenzije osjetile na jednoj i drugoj strani. Susret su bolje otvorili gosti koji su zabili za vodstvo već u devetoj minuti preko Matije Cmuka iz kaznenog udarca. Domaćini su do kraja poluvremena uspjeli izjednačiti, a strijelac je bio Andrija Humek u 45. Utakmica je cijelo drugo poluvrijeme bila izjednačena, igrači su kartoni i do pogotka smo morali čekati sve do 83. minute. Strijelac je bio Leon Vuković. Isti je igrač samo tri minute kasnije pogodio za 3:1 iz jedanaesterca. Poraz gostiju ublažio je Petar Peharda u trećoj minuti sudačke nadoknade.

NK UDARNIK 32 – NK BRATSTVO (OV) 2:2

U Kučanu Gornjem igrao se dvoboj za prvo mjesto. Na kraju nitko nije uzeo tri boda, već su se momčadi morale zadovoljiti bodom. Udarnik je uspio zabiti prvi gol u 33. minuti preko Andreasa Gaće. Isti je igrač zabio za povećanje vodstva u 35. minuti. Domaćin je na odmor otišao s velikom prednošću, no ne kaže se bezveze da je 2:0 najgori rezultat u nogometu. Crne pretpostavke su se i ostvarile te su gosti u 55. i 75. minuti poravnali ishod. Strijelci su bili Sandi Martan i David Domjan.

NK SRAČINEC – NK VINICA 1:4

Jedina utakmica ove skupine koja nije bila izjednačena, već je pobjednik bio jasan praktički na početku susreta. Vinica je u potpunosti dominirala mečom i zasluženo slavila. Domaćini su se dobro držali i uspjeli su u prvom poluvremenu sačuvati mrežu čitavom. U drugom dijelu utakmice krenula je paljba koja se na kraju isplatila. Vinica je u završnih pola sata postigla sva četiri pogotka. Sračinec je tek u 86. minuti malo ublažio poraz. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Luka Jurenec (65′, 72′).

NK VINDIJA – NK KLENOVNIK 2:2

Vindija se nakon kola pauze vratila i odigrala neriješeno s Klenovnikom. Bila je ovo iznimno napeta utakmica. Igrači su bili dosta nervozni, što se i pokazalo u kartonima, gdje smo vidjeli devet žutih i dva crvena kartona. Oba crvena zaradili su igrači gostujuće momčadi Antonio Bunić i Antonio Bunić. Ipak, s igračima više Vindija nije mogla pobijediti, već je samo uzela bod gostima. Klenovnik je preko Antonija Bunića u 11. minuti poveo, no Zvonko Gregurec je izjednačio u 32. minuti. Mihael Knezoci zabija u 64. iz kaznenog udarca, da bi Miroslav Šambar 10 minuta kasnije postavio konačan rezultat.

Skupina Ludbreg

ŠNK KARLOVEC – ŠNK MLADOST SVETI PETAR 4:3

Odlična utakmica odigrana je u Karlovcu Ludbreškom. Bio je ovo dvoboj dvojice igrača koji su se natjecali tko će donijeti pobjedu vlastitoj ekipi. Na kraju se ispostavilo da je autogol nogometaša Mladosti presudio ovaj susret. Kristijan Cmrečnjak i Antonio Martinković postigli su hat-trick za svoje momčadi. Cmrečnjak je načeo goste u sedmoj minuti, no Martinković je uzvratio u 13. minuti meča.

Gostujući igrač doveo je u vodstvo svoju momčad u 53. minuti. Autogol Karla Hladnića uslijedio je 20 minuta kasnije, čime se rezultat ponovno izjednačuje. U 77. minuti Cmrečnjak zabija za novo vodstvo domaćina. Isti igrač bio je precizan s bijele točke u prvoj minuti sudačke nadoknade. Dvije minute kasnije Martinković postiže svoj treći pogodak na utakmici. Do kraja susreta ne uspijeva zabiti još jedan te domaćin zadržava tri boda kod sebe.

NK BUKOVČAN – NK STRUGA 2:1

Ponovno jedna teška utakmica odigrana je u trećem kolu na nogometnim travnjacima. Akteri dvoboja bili su Bukovčan i Struga. Domaćini su nakon pola sata igre vodili 2:0, a strijelci su bili Dario Orehovec u 26. i Davor Matijašec u 29. minuti utakmice. Gosti su uspjeli smanjiti zaostatak u 82. minuti preko Darka Gložinića, no do izjednačenja ipak nisu uspjeli doći.

ŠNK GORA – ŠNK BUKOVČAN 27 3:4

Gostujuća momčad je stigla u Globočec Ludbreški s jasnim ciljem, a to je pobjeda i potvrda prvog mjesta na tablici. To se i ostvarilo na kraju utakmice, no bilo je blizu da ishod ne bude takav. Bukovčan 27 je u sat vremena postigao sva svoja četiri pogotka. Gora je tek u prvom poluvremenu uspjela zabiti jedan, no samo da smanji razliku zaostatka. Na kraju utakmice dogodio se blagi pad koncentracije gostujućih igrača. U 87. i 89. minuti domaćin postiže dva pogotka i dolazi samo na gol zaostatka. Iako su do kraja utakmice pritiskali, igrači Gore ipak nisu uspjeli doći do izjednačenja. Bukovčan 27 uspio se izvući iz blagog ponora te zadovoljno trlja ruke s pozicije prvog mjesta.

NK NOVAKOVEC – ŠNK SLOGA 3:3

Prava muška utakmica odigrana je u Novakovcu. Poveli su gosti u 21. minuti susreta, a strijelac je bio Mario Grabovec. Domaćini izjednačavaju preko Valentina Mlinarića u 36. minuti. Rezultatom 1:1 otišlo se na zasluženi odmor. Drugo poluvrijeme ponovno bolje otvaraju gosti. Prvo u 50. minuti Ajdin Imamović zabija za 1:2, da bi minutu kasnije na dva gola razlike povisio Grabovec. U 55. i 61. minuti domaćini dobivaju dva crvena kartona i ostaju s igračima manje. Ipak, to ih nije pokolebalo, već su se pribrali te su u 63. i 88. minuti smanjili i izjednačili rezultat. Strijelci su bili Dominik Bručić i David Lončina.