3. ŽNL VPŽ Zapad: Slavlje Omladinca i Bušetine 1947, remi u Staroj Brezovici!

S tri subotnja susreta kompletirano je drugo proljetno, odnosno ukupno jedanaesto prvenstveno kolo 3. ŽNL VPŽ Zapad! Do pobjeda su stigli lider ljestvice Omladinac iz Korije i NK Bušetina 1947, dok u susretu Stare Brezovice i ŠN Graničara Okrugljače nije bilo pogodaka.

Izvor: ŽNS VPŽ

U derbi susretu jedanaestog kola susreli su se NK Sloga Dugo Selo Lukačko i lider Omladinac iz Korije! Sloga je u susret ušla kao četvrtoplasirana momčad sa šesnaest bodova iz devet susreta, dok je lider ljestvice Omladinac u osam odigranih susreta skupio dvadeset i dva boda. Niko Herceg već u drugoj minuti doveo je Omladinac u vodstvo, da bi u 33. minuti na 0:2 prednost udvostručio Stjepan Čičak. U 50. minuti rezultat je 0:3, ovaj put strijelac je bio Antonio Štefanec. Sloga je od 53. minuta igrala s igračem manje što je u 74. minuti iskoristio Marko Korenički za 0:4 gostiju. Domaćini su odmah zatim smanjili na 1:4 pogotkom Dejana Mioljevića a konačnih 2:4 postigao je Denis Rajnović u 89. minuti susreta.

Trećeplasirana Stara Brezovica sa sedamnaest osvojenih bodova ugostila je ŠN Graničar Okrugljaču koja se probila na drugo mjesto te uoči ovog susreta imala je dvadeset i jedan osvojen bod iz devet susreta. Pred 60-ak gledatelja u vrlo korektnoj utakmici bez incidentnih situacija susret je završio kako je i započeo, s početnih 0:0.

Bušetina 1947 kojoj je oduzeto šest bodova pa ih je preračunato uoči ovog kola imala samo deset ugostila je osmoplasirani Napredak iz Rušana koji je u devet odigranih susreta uprihodio tri prvenstvena boda. Domaćin Bušetina tako je došao do šeste ovosezonske pobjede s visokih 6:1 na pogon fantastičnog Leona Širokog koji je postigao hat trick (10′, 30′, 38′), Michaela Fučkara koji je nadodao dva (33′ i 86′) te Saše Štefančića s jednim pogotkom (29′). Jedini pogodak za goste bio je na otvaranju kad je za početno vodstvo gostiju zabio Mario Zagorac u šestoj minuti susreta.