3. MNL Tri pogotka Ignaca za slavlje Dinama, preokreti Otoka i Jadrana za prve bodove

Tijekom vikenda su odigrane utakmice najnižeg ranga međimurskog nogometa – 3. Međimurske nogometne lige. Nakon drugog kola su samo tri momčadi ostale na maksimalnom učinku od dvije pobjede i šest bodova.

SKUPINA A

NK OTOK – NK DUBRAVA (S) 2:1

Bila je ovo dosta napeta utakmica u kojoj su gosti poveći već u osmoj minuti. Mrežu domaćina zatresao je Jura Pintarić. Gosti odolijevaju napadima Otoka sve do 41. minute, kad Vanja Hrastić-Car postiže gol za izjednačenje. U nastavku domaćin preokreće rezultat u 58. minuti preko Renata Tomašića, koji je uspješno realizirao kazneni udarac. Dubrava je od 64. minute igrala s igračem manje jer je Josip Čutura u istoj minuti zaradio dva žuta kartona. Prvi je dobio radi prigovora, a drugi zbog sarkastičnog pljeskanja sucu na dobiveni karton. Rezultat se do kraja nije mijenjao i Otok je zasluženo slavio.

NK JADRAN (Š) – NK TORPEDO KRIŽOVEC 2-1

Do svojih prvih boidova stigao je Jadran. Na domaćem terenu u Štefancu gosti su se pokazali kao tvrd orah. Čak su i poveli u 12. minuti iz jedanaesterca. Precizan s bijele točke bio je Karlo Pintarić. Novih pogodaka do kraja poluvremena nije bilo pa se s 0:1 otišlo na odmor. Drugi dio utakmice bolje je otvorio domaćin, zabivši u 52. minuti za 1:1 preko Danijela Štampara. Pobjedu i konačni rezultat donio je Shinji Uchiba u 83. minuti.

NK NAPREDAK (GK) – NK GRANIČAR NOVAKOVEC 0:0

Jedina utakmica ovog kola iz obje skupine koja je završila neriješenim rezultatom i pritom momčadi nisu zabile golove. U Gornjem Kraljevcu su snage odmjerili Napredak i Graničar iz Novakovca. Susret u kojem su prilike sijevale i s jedne i s druge strane, no nitko nije uspio u završnici biti dovoljno dobro koncentriran. Na kraju je podjela bodova realan rezultat.

NK BUDUĆNOST (P) – NK BORAC (DH) – 3:0

Vodeća momčad skupine A imala je lagan posao protiv Borca na domaćem terenu. Igrači Budućnosti su gostima utrpali tri gola i to sve u prvom poluvremenu. Patrik Piškor u osmoj, Gianluca Halić u 25. i Denis Višnjić u 37. minuti osigurali su svojem timu sva tri boda. Budućnost je ovom pobjedom ostala jedina momčad skupine A koja ima dvije pobjede u prva dva kola.

SKUPINA B

NK ŠENKOVEC – NK BRATSTVO (P) 1:4

Bio je ovo dvoboj dviju momčadi koje su tražile prve bodove u novoj sezoni. Na kraju su kao pobjednici izašli igrači Bratstva koji su projurili Šenkovcom. Domaćin je bio u potpunosti bespomoćan i nije mogao odgovoriti na gostujuću igru. Bojan Novak i Luka Potočnik su u 31. i 45. minuti zabili dva gola i donijeli osjetnu prednost svojoj momčadi. U drugom poluvremenu domaćin smanjuje u 57. minuti susreta. Samo devet minuta kasnije gosti zabijaju svoj treći pogodak preko Patrika Kovačića. Konačni rezultat postavio je Novak u 89. minuti.

NK DONJI KANCOVČAK – NK MURA 2:1

Kakva utakmica u Donjem Kancovčaku! Istoimeni domaćin i gostujuća Mura priredili su odličnu predstavu u kojoj je svatko mogao pobijediti. Na kraju je slavlje ipak pripalo domaćinima. Pogodak odluke postigao je Deni Polanec u 90. minuti susreta. Prije njega su mreže tresli Nikola Šoltić i Marko Vuković. Domaćini su preko potonjeg igrača postigli gol iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca.

NK TRNOVEC – NK OMLADINAC MAČKOVEC 3:0

Ponovno odlična partija Trnovca, ovog puta na domaćem terenu protiv Omladinca. Domaćin je odmah preuzeo incijativu i to naplatio u 35. minuti, kad je zabio Matej Flac. U drugom poluvremenu mreže su mirovale do 77. minute. Tada je svoje nišanske sprave konačno aktivirao Karlo Koprivec i stigao do svog petog gola u sezoni. Osam minuta kasnije je Marinko Bahun postigao konačni rezultat.

NK PARAG – NK DINAMO ŽIŠKOVEC 1:3

Jedina romska momčad u hrvatskom nogometu dočekala je Dinamo. Nakon pobjede u prvom kolu, sada su ipak doživjeli poraz. Dinamo je na krilima Sandija Ignaca jednostavno bio bolja momčad i zasluženo slavio. Gosti su poveli u 10. minuti utakmice preko spomenutog junaka utakmice. U 27. minuti Vlado Oršuš vraća stvari na početak i rezultatom 1:1 odlazi se na odmor. U nastavku je Ignac odlučio pitanje pobjednika u samo šest minuta – od 49. do 55. minute zabio je preostala dva pogotka i kompletirao hat-trick.