3. MNL Torpedo torpedirao Napredak, Donji Koncovčak i Mura nastavljaju bitku za B skupinu

Kišoviti i oblačni vikend dani donijeli su nam nove utakmice najnižeg ranga međimurskog nogometa. U ovim je mečevima ponovno bilo i više nego dobrih susreta koji su još više začinili situaciju u skupinama.

Skupina A

NK BUDUĆNOST (P) – NK GRANIČAR NOVAKOVEC 3:2

Vodeća momčad lige doživjela je novi poraz, ovog puta u gostima. Gubitkom bodova izgubila je prednost koju je imala prije ovog kola. Graničar je poveo u sedmoj minuti iz jedanaesterca preko Leona Blažona. Izjednačio je Filip Martinec u 28. minuti susreta. Gianluca Halić je u 49. donio prednost domaćoj ekipi, preciznim udarcem s 11 metara. Antonio Drvoderić poravnao je stvari u 61. minuti utakmice. Veliku pobjedu i tri boda domaćinu osigurao je Luka Kregar u 81. minuti susreta.

NK NAPREDAK (GK) – NK TORPEDO KRIŽOVEC 1:9

Posljednja momčad lige nikako si ne može dati oduška. Nakon što su u prošlom kolu primili osam pogodaka, sada su iz vlastite mreže morali vaditi njih devet. Junak utakmice bio je Soni Matoša koji je postigao četiri pogotka (12′, 44′, 52′, 57′). Po dva je dodao Andi Hatlek (10′, 23′), dok su jedan zabili Alen Hatlek (28′), Ivan Žužić (30′) i Erik Kraljić (34′). Jedini gol za domaćina dao je Leon Janušić u 70. minuti susreta.

Skupina B

NK DONJI KONCOVČAK – NK BRATSTVO (P) 4:2

Donji Koncovčak nastavlja s pobjedama, a ovog je puta nastradalo Bratstvo. Na domaćem terenu bili su bolji i razigraniji te zasluženo osvojili sva tri boda. Poveli su gosti u petoj minuti preko Dine Ferlina. Do kraja poluvremena su domaćini uspjeli preokrenuti rezultat golovima Davora Horvatića u 21. i Andrije Flaca u 38. minutama susreta. Deni Polanec je već u 46. minuti zabio za 3:1 i veliku prednost domaćina. U 63. Bojan Novak smanjuje na 3:2, no konačan rezultat postavlja Davor Gojnik sedam minuta kasnije.

NK TRNOVEC – NK MURA 1:3

Mura je uz Donji Koncovčak jedini pobjednik 10. kola u ovoj skupini. Direktni rival slavio je na domaćem terenu, dok je Mura to učinila na gostujućem. Junak utakmice bio je Nenad Radiković s dva pogotka (25′, 80′), dok je jedan dao Nikola Perčić u 90. minuti. Jedini gol za Trnovec postigao je Tomislav Novoselec u 56. minuti susreta.