3. MNL Poker golova Koprivca protiv Dinama, Trnovec prohujao Žiškovcem

Tijekom vikenda odigrane su utakmice 3. Međimurske nogometne lige A i B skupine. Ponovno smo vidjeli brdo golova, a za razliku od kolega iz višeg ranga županijskog nogometa – u prvom kolu ovih dviju skupina nismo imali remi između barem jednog para ekipa.

A SKUPINA

NK BUDUĆNOST (P) – NK OTOK 3:0

Bila je ovo jedna tvrda utakmica u kojoj nije bilo lagano postići golove. Mreže su u prvom poluvremenu mirovale do 43. minute, kad je domaćin poveo preko Denisa Višnjića. Budućnost je tako na odmor otišla s minimalnom prednošću kako bi barem malo odahnula. U drugom poluvremenu ponovno golovi nisu padali sve do zadnjih šest minuta susreta. U 84. je na 2:0 povisio Nikola Juras, a već dvije minute kasnije konačni rezultat postavio je Filip Martinec.

NK BORAC (DH) – NK NAPREDAK (GK) 2:0

Još jedna utakmica ove skupine i još jedna pobjeda domaćina. Borac je bio bolji cijelu utakmicu i gosti su sretni što su samo primili dva gola. Velike zahvale idu i gostujućem vrataru koji se iskazao u nekoliko navrata. Napredak je odolijevao napadima domaćeg sastava sve do 69. minute. Tada za 1:0 pogađa Karlo Pintač, a posao dovršava Leonard Bistrović na samom kraju meča u 90. minuti.

NK GRANIČAR NOVAKOVEC – NK JADRAN (Š) 5:1

Odličan ulazak u sezonu Graničara koji je na svom terenu dominantno pobijedio Jadran. Početak utakmice bio je milina za navijače – u prvih 16 minuta pala su tri pogotka, dva domaća i jedan gostujući. Rezultatom 2:1 na kraju se i otišlo na odmor. U 71. minuti domaćin povećava svoju prednost na dva gola razlike. U samom finišu meča igrači Graničara postižu još dva pogotka i zasluženo slave. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Antonio Drvoderić, koji je zabio u petoj i 85. minuti susreta.

NK TORPEDO – NK DUBRAVA (S) 1:3

Jedina utakmica ove A skupine u kojoj je slavlje otišlo na stranu gostiju. Dubrava je do svog prvog pogotka stigla na samom kraju poluvremena u 43. minuti, strijelac je bio Armando Kovačić. U nastavku je Jura Pintarić u 66. minuti zabio za 0:2, a 20 minuta kasnije Borna Filipović postigao je treći pogodak za goste. Domaćin je preko Erika Kraljića u 89. minuti susreta tek ublažio poraz jedinim njihovim golom na utakmici.

B SKUPINA

NK PARAG – NK ŠENKOVEC 2:1

Iznimno napeta utakmica odigrana je u Šenkovcu. Jedini romski klub u hrvatskom nogometu stigao je do pobjede i odličnog starta u sezonu. Mreže su mirovale do 53. minute, kad je autogol Roka Zemljića doveo Parag u vodstvo. Samo minutu kasnije Šenkovec preko Patrika Cirkvenčića dolazi do izjednačenja. Pobjedu Paragu donio je Danilo Oršuš u 87. minuti utakmice.

NK DINAMO ŽIŠKOVEC – NK TRNOVEC 0:8

Maestralna partija gostujuće momčadi koja se prošetala Žiškovcem. Iako je prvo poluvrijeme bilo relativno izjednačeno, bez obzira na rani pogodak Trnovca u trećoj minuti, u drugom se sve otvorilo. Trnovec je krenuo u silovitu ofenzivu i na krilima četverostrukog strijelca Karla Koprivca stigao do visoke 0:8 pobjede. Opsada domaćeg gola je počela u 51. minuti i završila u 83., kad je Tomislav Novoselec zabio za konačni rezultat.

NK OMLADINAC MAČKOVEC – NK DONJI KONCOVČAK 0:2

Izjednačena utakmica u Mačkovcu nakon prvog poluvremena postavila je brojna pitanja navijačima oko pobjednika. Prvi dio susreta završio je bez pogodaka pa su igrači rezultatom 0:0 otišli na odmor. U drugom dijelu meča Donji Koncovčak na najbolji mogući način iskorištava svoje prilike preko dvostrukog strijelca Leona Sakača u 56. i 86. minuti susreta.

NK MURA – NK BRATSTVO (P) 3:0

U Hlapičini su Mura i Bratstvo otvorili novu sezonu 3. Međimurske nogometne lige. Domaćin je tijekom cijelog susreta bio bolja momčad i zasluženo slavio. Nikola Šoltić načeo je gostujuću mrežu u 21. minuti susreta. Nenad Radiković povećava vodstvo domaćina na 2:0 u 43. minuti i tim se rezultatom odlazi na odmor. U nastavku je Radiković postigao svoj drugi i Murin treći gol u 51. minuti. Domaćin je do kraja meča držao kontrolu utakmice i osigurao pobjedu na otvaranju prvenstva.