3. MNL Murina rapsodija protiv Trnovca, Omladinac isprašio Paraga

Proteklog vikenda odigrane su utakmice trećeg kola 3. Međimurske nogometne lige. Vidjeli smo visoke pobjede (i poraze), teško izborena tri boda i napete završnice utakmica. Nešto raspucaniji bili su u skupini B, no sveukupno smo dobili 35 pogodaka u osam utakmica.

Skupina A

NK BORAC (DH) – NK OTOK 2:0

Borac je na svom terenu stigao do lagane i rutinske pobjede protiv Otoka. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu, kad su postignuta oba pogotka za domaćine. Matej Pozderec je u osmoj minuti meča načeo mrežu gostiju. U 33. minuti Leonard Bistrović povećava vodstvo na 2:0, što se kasnije ispostavilo kao konačan rezultat jer u drugom poluvremenu nismo vidjeli golove.

NK GRANIČAR NOVAKOVEC – NK BUDUĆNOST (P) 3:0

Baš kao i prethodna utakmica, tako je i ovdje veći dio posla odrađen u prvom poluvremenu. Bez većih problema Graničar je slavio protiv Budućnosti. Domaćini su zabili gol već u drugoj minuti susreta preko Marka Jakšića. Za 2:0 povisio je Antonio Drvoderić u 23. minuti. U drugom poluvremenu mreže su mirovale sve do samog kraja susreta. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Ivan Krznar zabio je treći gol Graničara na ovom meču i potvrdio pobjedu svoje momčadi.

NK TORPEDO KRIŽOVEC – NK NAPREDAK (GK) 3:0

Prve dvije utakmice ove skupine svoje su pobjede riješile već u prvom poluvremenu. Na utakmici Torpeda i Napretka to baš i nije bilo tako. Prvo poluvrijeme bilo je dosta izjendačeno s po nekoliko prilika sa svake strane. I kad se mislilo da će momčadi otići na odmor bez postignutih golova ukazao se Erik Kraljić u 44. i zabio za vodstvo domaćina. Nakon odmora Torpedo je bio željniji pobjede pa je već u 46. minuti povećao prednost. Strijelac je bio Andi Hatlek. Isti je igrač potvrdio slavlje domaćina u 85. minuti svojim drugim pogotkom i trećim sveukupno na utakmici.

NK DUBRAVA (S) – NK JADRAN (Š) 3:4

Najnapetija utakmica skupine A odigrana je u Sivici. Vodstva na utakmici su se izmjenjivala, no na kraju je slavlje ipak otišlo gostima. Povela je Dubrava u 19. minuti preko Dina Varge. Jadran je izjednačio u 31. minuti zahvaljujući golu Denisa Vuka. Samo dvije minute kasnije Dino Halabarec dovodi domaćina u ponovno vodstvo na susretu. Već u 39. minuti novi pogodak na utakmici. Strijelac je igrač Jadrana Danijel Štampar.

U drugom poluvremenu stvari se okreću na stranu gostujućeg tima. Vuk zabija svoj drugi pogodak na meču u 60. minuti i po prvi puta Jadran vodi. Boris Novak u 75. zabija za 2:4, no već četiri minute kasnije Halabarec novim pogotkom smanjuje rezultat na samo gol zaostatka. Ipak, do kraja susreta se ništa nije mijenjalo pa je konačni ishod ostao isti kao i u 79. minuti.

Skupina B

NK DINAMO ŽIŠKOVEC – NK ŠENKOVEC 1:2

Bila je ovo utakmica u kojoj je Šenkovec stigao do svoje prve pobjede u sezoni. Gosti su se od samog početka pokazali kao bolja momčad. U prvom poluvremenu pala su njihova oba pogotka, a sve je postigao Emil Trupković u 34. i 40. minuti. Isti je igrač imao priliku postići hat-trick u 82. minuti, no nije bio uspješan s bijele točke. Dinamo je uspio smanjiti rezultat tek u 89. minuti.

NK OMLADINAC MAČKOVEC – NK PARAG 6:1

Bio je ovo susret u kojem je domaćin pokazao da je prejak za goste. Od sedam ukupnih pogodaka na cijelom meču, čak šest ih je palo u prvom poluvremenu. Perica Šoštarić je u sedmoj minuti načeo mrežu Paraga, no vodstvo nije dugo potrajalo jer je već u 10. stiglo izjednačenje. Strijelac je bio Sandi Balog. Od 20. do 40. minute Omladinac postiže još četiri pogotka, a redom su pogađali Antonio Baksa (20′), Bojan Balaško (27′), Manuel Horvat (35′) i ponovno Šoštarić (40′). U drugom poluvremenu su se strasti smirile pa smo tek jedan pogodak doživjeli. Isti je pao u 70. minuti, a postigao ga je Patrik Mustač.

NK MURA – NK TRNOVEC 7:0

Apsolutna dominacija Mure na domaćem terenu protiv Trnovca. Domaćin se jednostavno pokazao kao bolja momčad te više nego zaslužena slavio. Junak utakmice bio je Nenad Radiković koji je postigao tri gola (4′, 39′, 64). Po dva je dodao Valentino Bogdan (61′, 67), dok su po jednog zabili Ivica Telebuh (23′) i Mateo Brezovački (79′). Nakon odlična prva dva kola od strane Trnovca, gdje nije primio ni jedan gol, u trećem je bome naletio na protivnika koji je pokazao da je obrana uistinu najbolji napad.

NK BRATSTVO (P) – NK DONJI KONCOVČAK 1:2

Pomalo izjednačena utakmica koja je ipak otišla na stranu gosta. Bratstvo se pokazalo kao izniman protivnik, no dva pogotka u prvom poluvremenu osigurala su Donjem Koncovčaku mirniju utakmicu od predviđenog. Gosti su zabili u 23. i 45. minuti, a strijelci su bili Danijel Kojter i Deni Polanec. Bojan Novak tek je na početku drugog poluvremena u 46. smanjio rezultat, no isti se do kraja nije mijenjao.