3. MNL Graničar rasturio Napredak, Donji Koncovčak i Mura remizirali

Sunčani vikend u Međimurju donio nam je obasjane utakmice prepune akcija i golova u najnižem rangu međimurskog nogometa. Favoriti su odradili svoje poslove i lagano se bliže kraju jesenskog dijela na svojim čelnim pozicijama.

Skupina A

NK GRANIČAR NOVAKOVEC – NK NAPREDAK (G) 8:0

Fantastična utakmica prvoplasirane momčadi A skupine. Graničar je na domaćem terenu u potpunosti razmontirao Napredak i nanio mu težak poraz. Junak utakmice bio je trostruki strijelac Matija Orehov (4′, 47′, 65′). Dva pogotka upisao je Dario Ivanuša (36′, 83′), dok su po jedan dodali Karlo Bobičanec (1′), Marko Jakšić (45′) i Antonio Drvoderić (89′).

NK TORPEDO KRIŽOVEC – NK JADRAN (Š) 2:3

Sjajna utakmica odigrana je u Križovcu. Domaćini su prvo gubili pa preokrenuli i vodili, a zatim su isto uradili i gosti gosti. Sandro Novak je u petoj minuti doveo goste u vodstvo, no to nije dugo trajalo. Andi Hatlek je već u 19. minuti izjednačio. U nastavku je Leon Magić u 49. minuti doveo domaćina u vodstvo. Njihovo vodstvo bilo je kratkog vijeka jer već u 58. minuti gosti izjednačavaju preko Novaka. Pobjedu Jadranu donio je Shinji Uchiba u 75. minuti susreta.

Skupina B

NK MURA – NK DONJI KONCOVČAK 1:1

Derbi kola između prvoplasirane i drugoplasirane ekipe završio je remijem. Lider prvenstva stigao je u Hlapičinu i bilo je jasno da ovo neće biti lagana utakmica, pogotovo kad se pogleda da Mura redovito trpa svoje protivnike. Andrija Flac doveo je goste u vodstvo u 19. minuti susreta. Rezultat 0:1 glasio je gotovo do samog kraja, no onda je Nenad Radiković u 81. minuti zabio za izjednačenje i konačni ishod utakmice.

NK OMLADINAC MAČKOVEC – NK TRNOVEC 0:3

Trnovec je odlično iskoristio remi Mure i Donjeg Koncovčaka te se pobjedom približio na bod od drugog, odnosno četiri boda od prvog mjesta. Matej Flac je u šestoj minuti doveo goste u vodstvo. Tomislav Novoselec je sedam minuta kasnije povećao rezultat na dva pogotka razlike. U drugom smo poluvremenu vidjeli samo jedan gol koji je pao u 68. minuti preko Matije Pamana.