3. kolo 2. ŽNL PSŽ: Golijada u Biškupcima, Lipa stopostotna, podjela bodova u derbiju u Eminovcima!

U okviru trećeg kola 2. ŽNL Požeško-slavonske županije odigrana su sva četiri susreta. U derbiju kola sastale su se momčadi sa dvije pobjede i razlikom pogodaka 9:0, Eminovci i Graničar Bučje, gdje su na kraju obje momčadi se morale zadovoljiti sa jednim bodom i rezultatom 2:2. Tri boda u ovome kolu uknjižile su i momčadi Lipe koja je jedina stopostotna, na domaćem terenu slavili su i Sulkovci, dok je Hrvatski dragovoljac jedina momčad ovoga kola koja je pobijedila na gostovanju 4:5!

Najzanimljivija utakmica trećeg kola odigrana je u Eminovcima pred 50-ak gledatelja, gdje su snage odmjerili nakon dva prvenstvena kola dvije prvoplasirane momčadi prvenstva koje su sa razlikom pogodaka 9:0 ušle u ovaj susret, domaći Eminovci i gost Graničar Bučje.Gosti su došli do vodstva u 14. minuti susreta pogotkom Ivana Šimića, a jedanaest minuta kasnije Graničar je udvostručio vodstvo, a pogodak za 0:2 djelo je Zvonimira Prše. Dragan Stanivuk nagovijestio je povratak domaćina pogotkom u 55. minuti, a šest minuta kasnije bod Eminovcima donio je Bojan Crepulja za uspostavilo se konačnih 2:2.

Nakon dva kola stopostotna NK Lipa u sklopu trećeg kola zadržala je stopostotni učinak svladavši NK Slavoniju iz Prekopakre koja je nakon tri prvenstvena kola pri samom dnu prvenstvene ljestvice. Zanimljivo, nakonovog susreta Lipa i dalje nema niti jedan primljen gol, dok NK Slavonija s druge strane nema niti jedan postignuti. Valerije Klanfar otključao je mrežu domaćina u 41. minuti susreta, a pobjedu domaćina u drugom su poluvremenu redom potvrdili Karlo Ribić, Adam Rodić, Ivan Škoda i David Šarić.

NK Sulkovci, koji su u prva dva kola obilježili učinak od pobjede i poraza sa razlikom pogodaka 5:5, ugostio je Dinamo iz Badljevine koji je sezonu otvorio sa gostujućim 0:4 i domaćim 0:2 porazom. Do drugog prvenstvenog slavlja došli su domaćini rezultatom 3:0 koji su se ovom pobjedom popeli na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice. dok je Dinamo pretposljednji sedmi na ljestvici bez osvojenih bodova. Sulkovce je u vodstvo doveo Ivan Vidmar u sedmoj minuti susreta, a na novi pogodak čekalo se sve do 56. minute kada Ivan Kokić udvostručuje prednost domaćina, dok je Mijo Pavić šest minuta kasnije riješio pitanje pobjednika za konačnih 3:0.

BSK Biškupci, koji su sa dva poraza startali sa natjecanjem ugostili su Hrvatski Dragovoljac iz Brodskog Drenovca koji se za poraz od 0:2 iskupio u drugom kolu kada su istim rezultatom na domaćem terenu slavili nad Sulkovcima.Za ovo kolo takmaci su spremili golijadu u kojoj su slavili gosti sa minimalnih ali vrijednih 4:5, a pri samom kraju susreta domaćini su putem udarca s bijele točke imali priliku doći do boda no vratar Marko Ilić izvrsno brani i donosi tri boda Dragovoljcu. Hat trick za goste postigao je Matej Garić, dok su strijelci za goste bili i Emanuel Brus te Matej Babić. Kod domaćina s dva gola momčad je predvodio Pero Vidović, dok su po jedan pogodak postigli Dražen Bradić i Anto Vilus