2. ŽNL VPŽ Zapad: Sokol vratio lidersku poziciju, Croatia Grabrovnica svladala Aršanj!

S proljetnim uzbuđenjima napokon su započele momčadi u 2. ŽNL VPŽ Zapad! U jedinom subotnjem susretu No Limit Tvin s 4:1 je svladao Gradinu,  dok je nedjeljnu dio donio povratak Sokola na prvo mjesto ljestvice nakon pobjede 3:2 nad Bilogorom te remija Drave kod Podraveca!

U jedinom subotnjem susretu osmoplasirani No Limit Tvin sa sedamnaest prvenstvenih bodova uoči ovog susreta ugostio je jedanaestoplasiranu Gradinu koja je uoči ovog kola bila sa sedam bodova, odnosno na istom bodovnom učinku koliko ima i Podravec. Domaćini su poveli već u prvoj minuti susreta autogolom Vojvodića, da bi već u 17. minuti na 2:0 povisio Ivano Lazić.  U devetoj minuti drugog poluvremena prvo je Theo Filipović zabio za 3:0 da bi u istoj minuti na 3:1 smanjio Ante Gradinjan. Konačnih 4:1 za domaćine u 73. minuti postavio je svojim drugim pogotkom na susretu Filipović.

Lider ljestvice Drava iz Terezinog Polja s 25 bodova tražila je nastavak forme iz proljetnog dijela na prvom proljetnom gostovanju kod desetoplasiranog Podraveca koji je u susret ušao s deset osvojenih bodova. Ivan Mareković doveo je goste u vodstvo u 37. minuti susreta, a u 58. na 1:1 je izjednačio David Blatarić za bod Dinjevčana ali i skidanje Drave s prvenstvenog trona.

Sokol iz Milanovca kojem je jesenski naslov izmakao u zadnjem kolu prvi proljetni prvenstveni susret igrao je na domaćem terenu sa sedmoplasiranom Bilogorom koja je jesenski dio završila sa sedamnaest bodova na kontu. U vrlo dobrom susretu u kojem su gledatelji vidjeli preokret domaćina i ponovno vraćanje Sokola na čelo kolone. Jedan pogodak za Sokol postigao je Dorian Uzelac, dok je u drugom poluvremenu dvostruki strijelac bio Ivan Biondić. Za goste precizni su bili Stipo Djak za vodstvo 0:1 i Matija Toljan pred kraj susreta za ublažavanje poraza 3:2.

Trećeplasirani Aršanj iz Sedlarice koji je još aktivan i u kupu ŽNS VPŽ u premijernom proljetnom kolu gostovao je kod četvrtoplasirane Croatije iz Grabrovnice koja je jesenski dio završila s pet bodova iza svog nedjeljnog suparnika. Pred 230 gledatelja domaćin Croatia povela je u devetnaestoj minuti susreta, a konačnu potvrdu pobjede i udvostručenje vodstva osigurali su u 95. minuti susreta pogotkom Antuna Hodaka.

U dvoboju šestoplasirane i petoplasirane momčadi prvenstva Mladost iz Vukosavljevice s osamnaest bodova na kontu ugostila je Sveti Đurađ koji je u susret ušao s bodom više. Mirko Dražetić u četvrtoj  i Josip Kolovica u dvanaestoj minuti doveli su Mladost na prednost 2:0, no Tin Szabo zgodicima u  44. i 80. minuti donosi vrijedan bod za goste te postavlja konačnih 2:2.

U susretu momčadi iz donjeg dijela ljestvice posljednjeplasirano Podgorje s tri boda na ljestvici ugostilo je devetoplasiranu Turnašicu koja je u jedanaest prethodnih kola uprihodila dvanaest bodova. Do iznimno bitna tri boda došlo je Podgorje i to pobjedom 2:0. Oba pogotka vidjeli smo u prvom poluvremenu pa je tako Ivan Vukšić strijelac u četvrtoj minuti a Tomislav Krmpotić u četrdeset i trećoj za uduplavanje bodovnog konta Podgorja u kojem se zasigurno puno lakše diše.