2. ŽNL VPŽ Zapad: Slavlje Croatije u derbiju, sigurni No Limit Tvin, Aršanj i lider Sokol!

Odigrano je svih šest susreta u okviru četrnaestoga kola 2. ŽNL VPŽ Zapad! U jedinom subotnjem susretu No Limit Tvin uvjerljivo je svladao Turnašicu s 5:0, Sokol iz Milanovca s 3:0 svladao je Sveti Đurađ, pobjedama se vratio Aršanj, a pobjede su u ovom kolu obilježili i Croatia Grabrovnica u derbiju kola te Podgorje!

Mlada momčad No Limit Tvina koja je fenomenalno ušla u proljetni dio prvenstva te s dvije pobjede uz razliku pogodaka 9:2 zasjela je na peto mjesto ljestvice, za mogući iskorak potrebna im je bila pobjeda u jedinom subotnjem, domaćem srazu s devetoplasiranom Turnašicom. Do nje su i stigli visokom pobjedom 5:0, a strijelci za domaćine bili su dvaput Ivano Lazić (17′ i 59′) te po jednom Theo Filipović (28′), Dominik Belani (50′) i Benjamin Široki (71′).

U derbiju kola trećeplasirana Croatia iz Grabrovnice s dva uzastopne proljetna slavlja dočekala je Dravu iz Terezinog Polja koja je uoči ovog susreta bila dva boda iza lidera Sokola te četiri ispred svog domaćina. Pred 70-ak gledatelja Croatia je stigla do treće uzastopne pobjede rezultatom 3:0, odnosno zgodicima Kristijana Lončarića (26′), Luke Sabljića (36′) i Josipa Milakovića (57).

Lider prvenstvene ljestvice uoči ovog kola Sokol iz Milanovca s dvije uvodne proljetne pobjede i dva boda prednosti ušao u domaći susret sa Svetim Đurađem koji je uoči ovog kola uprihodio dvadeset bodova. Na tribinama na kojima se skupilo 150 gledatelja prvo ime susreta ponovno je kod Sokola bio izvrsni Ivan Biondić koji je postigao sva tri pogotka u pobjedi Sokola 3:0 (28′,65′,89′).

Mladost iz Vukosavljevice i Aršanj iz Sedlarice nisu najbolje ušli u proljetni dio prvenstvenih obveza u kojem su gosti uprihodili jedan bod a domaćini niti jedan pa im je ovaj susret bila prilika da se barem jedan od loših nizova malo popravi. Crni niz prekinuo je Aršanj koji je došao do devetog prvenstvenog slavlja 0:4 u kojem je dva pogotka za goste postigao Dominik Maresić (27′,33′) , jedan pogodak bio je autogol Lokingera (80′), dok je priču u Vukosavljevici zaključio pogotkom za 0:4 Sandi Ivanović u 89. minuti susreta.

Šestoplasirana Bilogora 1947 nakon šestog prvenstvenog slavlja nad Svetim Đurađem ugostila je ekipu iz borbe za ostanak, uoči ovog kola desetoplasirane Gradine koja je tri vrlo bitna boda uprihodila proteklo kolo te skočila na ukupno deset. U jedinom dvoboju koji je završio izjednačenim ishodom domaćini su došli do boda u 90. minuti susreta. Domaćini su poveli pogocima Josipa Toljana (8′) i Stipe Djaka (14′) da bi gosti iz Gradine preokrenuli susret zgodicima Ante Gradinjana (20′), Josipa Eršeka (50′) i Marija Jozića (78′). Konačnih 3:3 svojim drugim pogotkom na susretu postavio je Stipo Djak u devedesetoj minuti.

Derbi u ligi za ostanak odigrali su uoči ovog kola dvije posljednje momčadi na ljestvici kada je posljednjeplasirano Podgorje sa šest bodova na kontu ugostilo Podravec s dva boda više. Do iznimno važnog slavlja stiglo je domaće Podgorje rezultatom 4:1. Iako su gosti iz Dinjevca poveli pogotkom Davida Blatarića u 15. minuti susreta, Podgorje se vraća na pogon odličnog Tomislava Krmpotića koji je postigao hat-trick (40′,68′,75′), dok je jedan pogodak za domaćine i konačni rezultat postavio Kristijan Blažinčić (90′).