2.ŽNL VPŽ Zapad: Nakon četiri kola Sokol iz Milanovca na vrhu ljestvice!

U sklopu četvrtog kola 2. ŽNL VPŽ Zapad imali smo prilike pratiti uzbuđenja na šest travnjaka! Aršanj iz Sedlarice obilježio je prvi prvenstveni poraz na gostovanju kod NK Bilogore, dok je Sokol iz Milanovaca svladao Podgorje sa 4:0 i takopreuzeo vrh prvenstvene ljestvice. Pobjede u ovom kolu ostvarili su i Sveti Đurađ sa visokih 7:2, Croatia sa minimalnih 1:0, Mladost sa 3:0 te Drava na gostovanju 1:3.

U Špišić Bukovici domaća Bilogora 1947 koja je nakon tri kola predvodio dio ljestvice sa ekipama koje su skupile četiri boda, ugostila je u tri kola u Špišić Bukovici pred oko 100 gledatelja do ovog kola stopostotnog Aršanja iz Sedlarice i nanijela im prvi ovosezonski prvenstveni poraz rezultatom 3:1. Prvo poluvrijeme prošlo je u terenskoj inicijativi domaćina koji su uz dva okviru tresli i mrežu, ali gol je poništen zbog zaleđa. U drugom poluvremenu nakon sedam minuta igre David Pratljačić doveo je domaćine u vodstvo, da bi gosti u 68. minuti izjednačili susret putem Hrvoja Filipovića. Brzo odgovaraju domaćini te tri minute kasnije ponovno su u prednosti, strijelac je Antun Posavac. Konačnih 3:1 postavio je Michael Zorić za ukupno drugu prvenstvenu pobjedu Bilogore 1947.

Nakon tri kola drugoplasirana momčad Sokol iz Milanovca tražila je u okviru četvrtog kola treću prvenstvenu pobjedu u ogledu sa Podgorjem, koji je u prvenstvo ušao sa pobjedom i dva poraza. Sokol je sa pobjedom 4:0 tako nova vodeća momčad prvenstvene ljestvice sa tri pobjede i jednim neriješenim ishodom. 150 gledatelja na prvi pogodak čekalo je do 35. minute kada je mrežu gostiju otključao Ante Mikulić, da bi osam minuta kasnije Ivan Biondić udvostručio prednpst domaćina. U drugom poluvremenu svoj ha-trick je kompletirao Mikulić sa pogotcima u 67. i 79. minuti susreta.

Sveti Đurađ došao je do treće prvenstvene pobjede iz četiri susreta svladavši trenutno posljednjeplasiranu Gradinu koja je u četiri prvenstvena kola na učinku od jednog boda. U visokoj 7:2 pobjedi domaćina sa tri gola se istakao Fawzy Abdelrahman, dva je nadodao Matej Vinak, dok su se jednom u strijelce upisali Tin Szabo i i Nikola Mesić. Kod gostiju oba pogotka postigao je Ante Gradinjan.

U susretu momčadi koje su u tri prvenstvena kola ostvarile učinak od jedne pobjede, jednog remija i jednog poraza susreli su se No Limit Tvin i Drava Terezino Polje. Gosti su do svoje druge prvenstvene pobjede došli na pogon hat-tricka Antonija Paulovića koji je mrežu domaćina tresao u 7′, 43′ i 78. minuti, dok je jedini pogodak za mladu ekipu No Limit Tvina zabio Šaša Ivan Švarbić.

U susretu četvrtog kola snage su odmjerili Mladost iz Vukosavljevice i Turnašica.  Domaćini su bolje ušli u susret i već u drugoj minuti poveli putem Mirka Dražetića. Prednost je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena povisio prednost na 2:0, da bi konačnih 3:0 postavio Mario Đeri u 65. minuti susreta. Mladost se  ovom pobjedom digla na šesto mjesto prvenstvene ljestvice nakon odigrana četiri kola, dok su gosti na desetom mjestu prvenstvene ljestvice sa četiri boda.

Četvrto kolo zaključeno je susretom u Grabrovnici između domaće Croatije i gostiju NK Podravec Dinjevac. Domaćini su u susret ušli sa tri osvojena boda, dok je Podravec uprihodio u prva tri kola bod više. Do prve prvenstvene pobjede došli su domaćini minimalnom pobjedom 1:0 koju su osigurali u 91. minuti susreta kada je radost domaćim navijačima donio Silvio Balić te donio drugu prvenstvenu pobjedu svojoj Croatiji.