2. ŽNL VPŽ Zapad: Aršanj i Sveti Đurađ na vrhu nakon dva kola!

U nedjelju je sa svih šest susret kompletirano drugo kolo 2. ŽNL VPŽ Zapad. Nakon dva kola samo su dvije ekipe sa stopostotnim učinkom, a najuvjerljiviju pobjedu kola obilježio je  Sokol iz Milanovca!

NK Bilogora 1947, koja je prvenstvo završila kao treća momčad prvenstva, nakon remija u prvom kolu ugostila je jednu od ekipa koja je prvo kolo završila sa tri boda, Svetim Đurađem. Domaćin je poveo pogotkom Papića u 20. minuti, da bi do poluvremena rezultat na 1:1 izjednačio Dalibor Ladović. U drugom poluvremenu golovima Arapinca i Abdelrahmana gost odlazi na nedostižnih 1:3 za drugu pobjedu Svetog Đurađa.

Novi drugoligaš NK Aršanj iz Sedlarice nakon slavlja u kupu i prve pobjede u prvenstvu, u drugom kolu u goste je išao kod mlade ekipe No Limit Tvin. Domaćin je poveo pogotkom Benjamina Širokija, da bi se potom Aršanj konsolidirao i do poluvremena vratio stvari na početak pogotkom Hrvoja Filipovića. Nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu Marko Filipović dovodi goste iz Sedlarice u vodstvo, a put prema drugoj prvenstvenoj pobjedi Aršanja širom je otvorio sa svoja nova dva pogotka Hrvoja Filipovića.

NK Turnašica nakon tri boda u prvom kolu obilježila je i prvi prvenstveni poraz na gostovanju u Grabrovnici kod tamošnje Croatije. koja je nakon dva kola na jednakom bodovnom učinku kao i nedjeljni domaćin. Silvio Balić doveo je Turnašicu u vodstvo u 50. minuti susreta, dok je konačnih 2:0 postavio Andreo Dergez osam minuta kasnije.

Sokol iz Milanovca nakon remija u uvodnom kolu odmjerio je snage sa petoplasiranom ekipom prošle sezone, NK Podravec iz Dinjavaca. Dva pogotka u 5:1 slavlju domaćina postigao je Josip Lanščak, dok su po jedan dodali Mikulić, Biondić i Martelo. Jedini strijelac za goste bio je David Blatarić.

Šestoplasirana ekipa prošlog prvenstva Mladost iz Vukosavljevice nakon poraza u uvodnom kolu imala se priliku pred svojim gledatelja iskupiti u drugom kolu u srazu sa Gradinom, koja je u prvome kolu obilježila neriješen ishod. Već u četvrtoj minuti domaćin je poveo autogolom Sitara, da bi u 22. minuti na 1:1 susret izjednačio Blažićević. Sredinom drugog poluvremena tri boda Mladosti donio je svojim poogotkom Franjo Trupina.

U dvoboju sedme i osme ekipe prošlosezonskog prvenstva, susreli su se Podgorje i Drava Terezino Polje. Minimalnu pobjedu obilježio je domaćin rezultatom 1:0, a gol odluke pao je u 62. minuti kada je Ivan Vukšić postavio konačni rezultat susreta.