2. ŽNL VPŽ Istok: Trinaestica Zrinskog za naslov jesenskog prvaka, subotnja slavlja Standarda i Ćeralija!

Odigrano je svih pet susreta devetog kola 2. ŽNL VPŽ Istok! U subotnjem dijelu programa pobjede su obilježili NK Standard koji je na svom terenu srušio lidera ljestvice NK Plave s 3:1, dok su Ćeralije s 3:0 nadvisile Krčevinu! Ljestvicu sada predvodi s utakmicom manje NK Zrinski koji je s čak 13:0 slavio na gostovanju kod NK Mladosti iz Bakića, a pobjede u ovom kolu ostvarili su i Dinamo Josipovo te NK Munja!

Standard iz Nove Šarovke s trinaest bodova iz sedam susreta ugostio je momčad NK Plavi iz Jugovog Polja koji je u ogled ušao s 21 bodom iz osam susreta. NK Standard došao je do pete prvenstvene pobjede slavljem 3:1 do kojeg ih je predvodio Zdenko Lončarek pogotcima u 30′, 34′ i 82. minuti, dok je jedini pogodak za Plave postigao Teo Matovina u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena.

Uoči ovog kola sedmoplasirana Mladost iz Bakića sa sedam prikupljenih bodova iz osam susreta ugostila je Zrinski iz Nove Bukovice koji je osvojio uoči ovog kola ukupno osamnaest bodova iz sedam susreta, a nakon ovog susreta imat će čast nositi titulu jesenskog prvaka. Napomenimo da će Zrinski idući vikend odigrati i zaostali susret petog kola sa Standardom u Novoj Šarovki s kojim će se moći i bodovno odvojiti od trenutno drugoplasiranih NK Plavih. U ovom kolu Zrinski je s čak 13 pogodaka počastio Mladost iz Bakića, a za Zrinski pet puta mrežu je pogađao Danijel Podmanicki, tri je nadodao Darijo Teodorović, dok su po jedan pogodak postigli Silvio Matota, Antonijo Marinković, Domagoj Varga, Mihael Topolovec i Robert Šomođi.

Petoplasirani Grabić s petnaest bodova na kontu iz osam susreta ugostio je pred 100-tinjak gledatelja NK Munju iz Velikog Rastovca koja je uoči ovog kola bila s bodom više i na poziciji više od svog domaćina. S dva pogotka do nove pobjede Munju je predvodio Josip Vida, dok su po jedan pogodak u 0:4 pobjedi gostiju postigli Petar Majetić i Luka Vida!

Mladost 1930 iz Čađavice s tri boda na kontu ušla je u kolo kao devetoplasirana ekipa, a u desetom kolu dočekali su na svom terenu trećeplasirani NK Dinamo Josipovo skupio ih je uoči ovog kola ukupno sedamnaest. Gosti su došli do nove pobjede rezultatom 0:2, a za Dinamo pogađali su Darijo Gracek u 32. minuti te Ivan Kovačec u 71. minuti susreta.

NK Ćeralije koje su prije ovog susreta imale četiri osvojena boda ugostile su posljednjeplasiranu NK Krčevinu koja je nakon osam odigranih susreta bila jedina momčad koja još ove sezone nije okusila čar bodova. Domaćin je slavio 3:0, a pogotke za Ćeralije postigli su Dario Jozić, David Jozić i Tomislav Tunić.