2. ŽNL VPŽ Istok: Rapsodija Zrinskog, Standard i Plavi uvjerljivi!

U subotu i nedjelju odigrano je svih pet susreta 2. ŽNL VPŽ Istok! Vodeći Dinamo Josipovo na vrhu je ljestvice nakon 360 odigranih minuta, a u četvrtom kolu odigrali su neriješeno na gostovanju u Velikom Rastovcu kod NK Munje. Zrinski je do vrha sa 14 pogodaka napunio mrežu Krčevine, dok su NK Plavi iz Jugovog Polja obilježili visoku 5:0 pobjedu nad Mladosti 1930.

Vodeća momčad lige NK Dinamo Josipovo nakon pobjede u derbiju nad Zrinskim iz Nove Bukovice odigrala je neriješeno u sklopu četvrtog kola NK Munju iz Velikog Rastovca koja je nakon četiri susreta na učinku od jedne pobjede, jednog neriješenog ishoda i dva poraza. 50-ak gledatelja na stadionu NK Munja nije vidjelo pogotke sve do 60. minute susreta kada Petar Majetić dovodi domaćine u vodstvo, a da gosti iz Velikog Rastovca ne odu praznih ruku pobrinuo se izjednačujućim pogotkom Željko Lukanić u 85. minuti susreta.

Nakon što su u proteklom kolu slavili nad Standardom iz Nove Šarovke, NK Grabić obilježio je treću pobjedu u četiri susreta svladavši NK Ćeralije koje ostaju na tri osvojena boda iz pobjede u trećem kolu nad ekipom Mladost 1930 iz Čađavice. U utakmici punoj preokreta na stadionu Mirko Adžić domaćini su došli do vrijedne pobjede 4:3 u 88. minuti susreta. Za domaćine pogotke su postigli Alen Alilović, Željko Vuk, Boris Zagorac i Ivan Medved, dok su za goste pogotke postizali Tomislav Tunić, Mateo Gusić i Dario Jozić.

Standard iz Nove Šarovke nakon dvije pobjede pretrpio je i prošli tjedan svoj prvi poraz, a za njega se htio iskupiti susretom u Bakiću kod tamošnje Mladosti koja je na učinku od tri boda iz susreta trećeg kola kada su svladali Krčevinu 0:4. Gosti iz Nove Šarovke su došli do treće prvenstvene pobjede rezultatom 1:5. Za domaćine pred 80-ak gledatelja na stadionu Mladosti u Bakiću jedini pogodak postigao je Andrej Horvat, dok su goste do pobjede predvodili hat-trickom Željko Lončarek i sa dva pogotka Kristian Kokorić.

NK Plavi iz Jugovog Polja sa učinkom od dvije pobjede i poraza dočekao je u jedinom subotnjem dvoboju na domaćem terenu ekipu Mladost 1930 iz Čađavice koja je u prvenstvo ušla sa pobjedom te sa dva vezana poraza. Antun Stupar doveo je u trećoj minuti domaćina u vodstvo, a već u petnaestoj minuti na 2:0 povisuje Gabrijel Palčić. Dominik Kralj je za domaćine postigao dva pogotka, prvi u 40. minuti za 3:0 te drugi pola sata kasnije za 4:0, a konačnih 5:0 djelo je Krunoslava Klepača za treću prvenstvenu pobjedu NK Plavih.

Zrinski iz Nove Bukovice jedna je od momčadi koja je u susret četvrtog kola ušla je sa učinkom od dvije pobjede te poraza kojeg su pretrpjeli prošli vikend u Josipovu. U okviru četvrtog kola visoko su svladali na domaćem terenu NK Krčevinu, koja je nakon četiri kola bez osvojenih bodova. Konačni rezultat bio je 14:0 za domaćina, a pred oko 150 gledatelja najistaknutiji pojedinac susreta bio je Antonio Prpić sa čak pet pogodaka, hat-trick Danijel Podmanicki, po dva pogotka postigli su Ivan Marinković i Tony Znika, jednom se u strijelce upisao Renato Matota te je jedan pogodak autogol Gvozdića.