2. ŽNL Požega: Započela uzbuđenja prvog kola,Eminovcima najuvjerljivija pobjeda!

Nedjelja je bila dan za prva ovosezonska nogometna uzbuđenja u 2. ŽNL Požeško-slavonske županije! Osam ekipa boriti će se za titulu najboljeg, a prvo kolo sa pobjedama otvorili su NK Eminovci, NK Graničar Bučje, NK Lipa i NK Sulkovci!

Izvor: HNS Comet

NK Hrvatski Dragovoljac iz Brodskog Drenovca nakon drugog mjesta protekle sezone, ovosezonsko natjecanje otvorio je na gostovanju u Staroj Lipi kod NK Lipe. Prvo ovosezonsko slavlje obilježila je momčad Lipe koja je povela pogotkom Davida Šarića u 34. minuti za 1:0, dok je uspostavilo se konačnih 2:0 postavio Ivan Mendeš.

Nakon jednogodišnje stanka okupila se i ekipa Slavonija iz Prekopakre gdje je u prvom kolu natjecanja ugostila na svom terenu NK Graničar Bučje, koji je prošlu sezonu završio na trećem mjestu prvenstvene ljestvice. Gosti su otvorili prvenstvo pobjedom,a domaćina iz Prekopakre načeo je golomu 35. minuti Štefančić.Sredinom drugog poluvremena na 0:2 povisio je Đajić, dok je Berić u 77. minuti postavio konačnih 0:3.

NK Eminovci nakon četvrtog mjesta protekle sezone u otvaranju novih izazova 2. ŽNL snage je odmjerio sa NK Dinamom iz Badljevine i u tom susretu slavio sa 4:0. Mrežu gostiju otključao je Poklavac u devetoj minuti susreta, Sedam minuta kasnije autogolom Živkovića prednost domaćina se udvostručila na 2:0. Na početku drugog poluvremena strijelac za 3:0 bio je Bočkaj, dok je konačnih 4:0 postavio Bojan Crepulja

U golijadi kola koja je zavšila 5:3 za domaćina, NK Sulkovci ugostio je  sklopu prvoga kola 2.ŽNL ekipu NK Biškupci, šestoplasiranu ekipu ovoga natjecanja iz prošle sezone. Stijelci za domaćine bili su redom Vidaković, Šutić, Oreč, Vidmar i Majetić, dok su pogotke za goste postigli Iličić, Bradić i Čolić.