2. ŽNL Osijek: Slavonac uvjerljiv, tropenal u remiju Brijesta i Slavonije

S pet susreta jedanaestoga kola 2. ŽNL Osijek kompletiran je jesenski dio natjecanja! Jesenski prvak Slavonac iz Tenja s jedanaest pogodaka u mreži ispratio je Erdut te sa sedam bodova odlazi na zimski predah!

Prvenstveni lider Slavonac iz Tenja nastavio je s dominacijom u prvenstvu obilježivši devetu pobjedu u deset susreta svladavši s 11:0 posljednjeplasirani Erdut koji na kontu ima osvojenih pet prvenstvenih bodova. Srđan Radojčić je postigao hat-trick u pobjedi domaćina, Ivica Musa nadodao je dva, dok su po jedan pogodak postigli Domagoj Damjanović, Domagoj Vranješ, Andrej Merkaš, Zvonimir Grgić i Kristijan Lišnić. Uz to, na susretu gledatelji su mogli vidjeti i autogol čiji je nesretni strijelac Žeravica.

U vrlo zanimljivom susretu u Brijestu istoimeni domaćin podijelio je bodove u susretu sa Slavonijom iz Ivanovca. Utakmicu su obilježila čak tri kaznena udarca, dva za domaćina te jedan za goste. Brijest je poveo pogotkom Luke Marića iz udarca s bijele točke u 21. minuti, a isti je strijelac i za 2:0 u 63. minuti, također iz kaznenog udarca. Potom se gosti vraćaju u susret dvije minute kasnije pogotkom Martina Horvateka, da bi Horvatek u 84. minuti pogodili ste, iz kaznenog udarca, doveo Slavoniju iz Ivanovca do sedamnaestog prvenstvenog boda.

Klas iz Čepina s 2:3 slavio je u Elektri nakon preokreta 2:3. David Blagojević s dva pogotka predvodio je Elektru do 2:0 vodstva u prvom poluvremenu, da bi dvama pogocima Brune Stupara i jednim Petra Šuška Klas odnio bodove u Čepin, što im je ukupno trinaesti ovosezonski bod. Dunav iz Dalja svladao je s 4:2 drugoplasirani LIV 1949 te tako došao do treće prvenstvene pobjede. Hat-trick za Dunav postigao je Bruno Brlić, dok se kod domaćina u strijelce upisao i Domagoj Šeparović. Kod gostiju oba pogotka postigao je Mario Ćosić. BSK iz Beketinaca s minimalnih 1:0 svladao je Mursu te je ovom pobjedom jesenski dio prvenstva okončao na trećem mjestu s devetnaest bodova. Pogodak odluke djelo je Ante Puflera u jedanaestoj minuti susreta.