2. ŽNL Osijek: Prve pobjede Dunava i Erduta, nedjeljna slavlja za Slavoniju i Slavonac!

Odigrano je svih pet susreta osmog kola 2. ŽNL Osijek! U subotnjem programu prva slavlja su obilježili Erdut i Dunav dok je Vitez 92 na domaćem terenu svladao NK Brijest! u nedjeljnom programu lider Slavonac iz Tenja preokretom je slavio u Beketincima dok je Slavonija Ivanovac svladala Liv s minimalnih 1:0.

Slavonac iz Tenja na krilima pet uzastopnih pobjeda u derbiju kola putovao je u Beketince kod neporažene momčadi BSK koja je kao i Slavonac uoči ovog ogleda ušla s 15 bodova na kontu, s tim da momčad iz Tenja ima susret manje. Ante Pufler doveo je BSK u vodstvo u prvom poluvremenu, da bi u preokretu gostiju nova tri boda im svojim pogocima omogućili Andrej Merkaš i Srđan Radojčić.

Trećeplasirani LIV 1949 koji je u šest kola bio neporažen uz četiri pobjede i dva neriješena ishoda u osmom je kolu bio domaćin petoplasiranoj Slavoniji iz Ivanovca. Jedini pogodak na susretu viđen je u četvrtoj minuti susreta kada je uspostavilo se pobjedonosni pogodak Slavoniji donio Martin Horvatek u četvrtoj minuti susreta.

Viter 92 iz Antunovca nakon pobjede u prošlom kolu ugostio je NK Brijest koji je uoči ovog kola bio osmoplasirana momčad prvenstvene ljestvice. Vitez je do pobjede 5:2 predvodio Tin Antoljak s dva pogotka, dok su po jedan postigli Dominik Pavlović, Matej Rezo i Mihael Krivak, dok su kod gostiju pogađali Luka Marić i Josip Tuličić.

Sedmoplasirana Mursa s isto toliko bodova uoči ovog kola, ugostila je momčad Dunava koja je nakon sedam kola bila posljednja momčad na ljestvici s jednim osvojenim bodom. Dunav je u ovom susretu došao do prve pobjede rezultatom 1:4. Jedini strijelac za domaćine bio je Mislav Srb, dok je kod Dunava dva pogotka zabio Bruno Brlić, dok su se po jednom u strijelce upisali Damir Majer i Filip Barbarić.

Desetoplasirani Erdut s dva boda na kontu bio je domaćin u okviru osmog kola u susretu s devetoplasiranom Elektrom koja je u ogled ušla s četiri boda, dva više od domaćina. Do prve pobjede došao je domaćin rezultatom 4:2. Tri pogotka za Erdut postigao je Marijan Vuka dok je jedan pogodak nadodao Marin Šeparović. Kod Elektre oba pogotka postigao je David Zrinušić.

Slobodna momčad ovo kolo bio je NK Klas iz Čepina.