2. ŽNL Đakovo: Polet i Hajduk jedini stopostotni

Za vikend je odigrano svih sedam utakmica trećeg kola đakovačke Segunde. U subotu se igralo jedino u Budrovcima, dok su svi ostali na terene izašli u nedjelju.

Budrovačka je Slavonija, nakon osvojenog gostujućeg boda u prvom kolu, u subotu slavila nad gostima iz Koritne. Markić, Kladarić i Zetović su doveli ekipu mladog trenera Valentina Sita do njegove prve pobjede u službenim natjecanjima. U Gašincima je u gostovao semeljački Polet koji je uvjerljivo slavio na ovom teškom gostovanju. HOŠK je bio nemoćan protiv razigranog Poleta kojeg su do pobjede s dva pogotka predvodili Đuretković i Kovač. Jedinstvo je došlo do prve ovosezonske pobjede nad novakom u ligi, ekipom Mladosti iz Ivanovaca. Iako su gosti poveli, Forkuševčani su napravili veliki preokret i postigli čak četiri pogotka.

Hajduk je uvjerljivo slavio na prvom gostovanju kod Budućnosti u Gorjanima. Ponovno je momčad Pere Duspare postigla šest pogodaka, a u nedjeljnom je susretu opet najraspoloženiji u redovima Hajdukovaca bio nezaustavljivi Domagoj Ivić. Dinamovci su pak uvjerljivo porazili Kešinčane. U redovima Dinama briljirao je Bošnjaković koji je postigao hattrick, dok su dva gola djelo Željka Čečure. Šokadija je u derbiju kola tijesno došla do pobjede nad Slavonijom iz Punitovaca. Momčad trenera Vragolovića je slavila rezultatom 3:2, a pobjedom im je u 88. minuti donio Mato Damjanović. U posljednjim su minutama do tri boda stigli i nogometaši Vinogradara koji su na gostovanju u Selcima svladali tamošnji Omladinac pogotkom Miočevića.