2. ŽNL Beli Manastir: Bilje slavilo sa igračem manje, stopostotni Jovan Lazić i Polet Karanac!

Posljednji vikend mjeseca kolovoza zakazan je za nova nogometna uzbuđenja, a u 2.ŽNL Beli Manastir imali smo ih na čak na sedam lokacija širom Baranje. Bilje i Šokadija svoj su ogled odradili u subotu, dok je ostalih šest susreda odigrano u nedjelju. Nakon dva kola sa maksimalnim učinkom ostale su samo dvije ekipe- Jovan Lazić Bolman i ŠNK Polet iz Karanca!

U sklopu 2. kola Beli Manastir odigrano je svih sedam susreta. Prvi po rasporedu bio je derbi u Bilju gdje su se u derbiju kola sastali domaćin HNK Bilje i momčad Šokadije iz Duboševice. U izvrsnoj utakmici tri boda su na kraju odnijeli dečki iz Bilja unatoč činjenici da su od 18. minute igrali sa igračem manje. Olakotna okolnost im je bila što su gosti iz Duboševice došli bez prvog vratara ekipe.

Ivan Vrdoljak prvi je načeo mrežu Bilja, da bi se domaćin vratio odmah u idućoj minuti pogotkom Brumena. Bilje prelazi u vodstvo početkom drugog poluvremena putem Jambrečine i odmah nakon toga odgovor gostiju 2:2 golom Sapožničenka! Zatim Matej Dubravac ponovno vraća Bilje u vodstvo 3:2 na što gosti nisu uspjeli naći konkretan odgovor i tri boda ostaju u Bilju.

U dvoboju ekipa koje su obilježili pobjede u prvim kolima susreli su se Polet iz Karanca i Sloga iz Gajića, a drugu pobjedu u dva susreta na kraju je obilježio domaći Polet koji je slavio sa 3:1. U prvom poluvremenu mreže su mirovale, da bi u drugoj minuti drugog poluvremena se Levačić našao na pravom mjestu u pravo vrijeme za vodstvo domaćina. Marko Lovrenčić diže prednost Poleta na 2:0 u 55. minuti, da bi na 3:0 prednost digao Filip Levačić svojim drugim pogotkom. Sloga je do kraja uspjela smanjiti pogotkom Katoija za konačnih 3:1.

NK Jovan Lazić iz Bolmana tražio je svoju drugu prvenstvenu pobjedu u srazu sa NK Beljem iz Kneževa koji je u prvom kolu obilježio neriješen ishod. Domaćin je do druge pobjede došao pogotcima Tea Grujića u četvrtoj iz kaznenog udarca i Zorana Kovača u 72. minuti susreta iz ubačaja iz skraćenog kornera. Ovom pobjedom NK Jovan Lazić zadržao je stopostotan učinak te prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici, a na NK Belju je nastaviti raditi u poboljšanju završnice.

U Kopačevu u ogledu 2. kola susreli su se poraženi iz prvog kola NK Ribar i NK Bratstvo iz Jagodnjaka. U nedjeljnom dvoboju sa dva motivirana protivnika bolje su se snašli gosti koji su pogotcima Božidara Marijanca u 14. i 48. minuti osigurali tri boda u zasluženoj pobjedi nad NK Ribarom, koji još čeka prvi prvenstveni pogodak ove sezone.

U Čemincu u sklopu 2. kola susrele su se momčadi domaće Mladosti i gostiju iz Petlovca gdje smo također imali priliku pratiti utakmicu u kojoj je domaćin na pogon Roberta Zaboša osigurao prvu ovosezonsku pobjedu. Zaboš je vratara Petlovca matirao u 47. i 70. minuti susreta, dok su gosti uspjeli samo umanjiti poraz na 2:1 pogotkom Dejana Bašneca u 80. minuti susreta.

Baranjsko Petrovo Selo također je bilo poprište baranjskih uzbuđenja u susretu domaćeg Dinama i solidne ekipe NK Columbusa iz Suze. Susret je završen podjelom bodova 2:2. Prvi je poveo domaćin, strijelac Mario Rončević u 20. minuti susreta. Dejan Molnar jedanaest minuta kasnije izjednačuje susret na 1:1. Gosti su poveli na samom kraju prvog poluvremena kada mrežu Dinama trese Slobodan Šujdović, da bi sredinom drugog poluvremena u 74. minuti konačnih 2:2 postavio Tomislav Kuna za podjelu bodova u Baranjskom Petrovom Selu.

U Batini su se susreli domaći Napredak koji je u prvom kolu odigrao neriješeno sa Beljem iz Kneževa, i gostujući Međimurec koji je nakon slavlja u prvom kolu tražio i  drugu pobjedu u dva susreta. Gol odluke viđen je u 21. minuti susreta kada vrijedna tri boda Napretku iz Batine donosi Ervin Deže.