2. MNL Šokantan poraz Pobjede, Mladost ostala sama na vrhu

Ne samo da su jučer odigrane utakmice 1. Međimurske nogometne lige, već je isti raspored spao i na trećeligaše. Susreti petog kola 2. Međimurske nogometne lige odigrani su tijekom jučerašnjeg dana u kojem je bilo iznenađenja.

NK POBJEDA – NK SLOBODA MIHOVLJAN 1:3

Cijenu teškog rasporeda očito je debelo platila dosad neporažena Pobjeda. Na domaćem je terenu izgubila od Slobode i to bez ikakvog presedana. Gosti su u prvom poluvremenu imali rezultat 0:2, a zabili su Kohei Uto u osmoj i Mario Matulin u 34. minuti. Na 0:3 povisio je Patrik Belše u 47. minuti. U 58 je Robert Zorković smanjio rezultat, no mjesta za remijem, pa i preokretom, nažalost po domaćina – nije bilo.

NK PUŠĆINE – NK MLADOST DEKANOVEC 1:2

Tvrda utakmica odigrala se u Pušćinama između ova dva tima. Bio je ovo napeti i težak meč u kojem je pobjedu ipak odnijela momčad Mladosti. Poveli su gosti iz kaznenog udarca u 38. minuti susreta. Strijelac je bio Sven Hohšteter. U drugom su dijelu domaćini izjednačili u 53. minuti preko Taiseija Araija. Gustavo Secco Alves Cruz donio je pobjedu Mladosti u 86. minuti, čime su gosti ostali jedini tim ove lige s pet pobjeda u pet kola.

NK DRAVA (K) – NK CROATIA OREHOVICA 1:9

Moglo bi se reći da Drava teško nastrada kad igra protiv malo ozbiljnije ekipe. To se dogodilo i u ovoj utakmici. Croatia je na gostovanju u Kuršancu deklasirala domaćina. Bio je ovo susret u kojem smo vidjeli čak četiri jedanaesterca. Upravo su prva tri gola na utakmici došla iz najstrože kazne. Poveli su domaćini u šestoj minuti preko Nikice Škebrića, no samo tri minute kasnije izjednačio je Marko Ružić.

Već u 14. minuti novi kazneni udarac, ponovno za goste i opet je uspješan bio Ružić. U 21. Leon Ružić povećava na 1:3, a u 36. za 1:4 zabija Denis Poljanec. U 42. minuti novi penal dosuđen je gostima. Mateo Hanžeković bio je uspješan s bijele točke i rezultat je glasio 1:5 prije kraja prvog poluvremena. U drugom dijelu susreta na scenu stupa Poljanec koji je s nova tri pogotka stigao do svojih četiri na utakmici. Još jedan je dodao Miroslav Šafarić, što je na kraju dalo rezultat 1:9 i veliku pobjedu Orehovčana.