2. MNL Sloboda uvjerljiva protiv Drave (K), Mladost i dalje stopostotna

Uzbudljivo je bilo i na travnjacima trećeg ranga međimurskog nogometa. Mladost je još jednom pokazala zašto je favorit za osvajanje prvenstva, dok su prvi pratitelji gubili bodove na svojim dvobojima.

NK MLADOST DEKANOVEC – NK DRAVA (DM) 3:1

U Dekanovcu pred 100 domaća je Mladost potvrdila ulogu favorita i svladala gostujuću Dravu. Poveli su gosti u šestoj minuti preko Dina Žmuka. Pet minuta kasnije izjednačio je Gustavo Secco Alves Cruz. Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor, a nakon njega boljom momčadi pokazala se Mladost. U nastavku su igrači Mladosti postigli još dva pogotka i time potvrdili pitanje pobjednika. Prvo je zabio Dominik Bajs u 55. minuti, a u 77. je strijelac bio Sven Hohšteter. Valja još napomenuti kako je domaći igrač Bajs isključen u 82. minuti zbog pljuvanja gostujućeg vratara. Stvarno nesportsko i nedosljedno ponašanje igrača najbolje momčadi lige te zaslužen crveni karton.

NK RADNIČKI (G) – NK POBJEDA 2:2

Dvoboj u Gardinovcu donio je novi kiks Pobjede protiv 13. plasirane momčadi lige. Gosti su uzeli tek jedan bod i dodatno se udaljili od prvoplasirane Mladosti. Mreže su cijelo prvo poluvrijeme mirovale. Tek u 51. minuti smo vidjeli prvi pogodak i to u režiji domaće momčadi. Zabio je Marko Baksa. To je očito probudilo goste koji su izjednačili samo dvije minute kasnije preko Leona Mikulana. Lovro Kregar je u 58. minuti zabio za 1:2, no ta prednost trajal je sve do 74. minuti, kad je opet Baksa dao gol.

NK SLOBODA MIHOVLJAN – NK DRAVA (K) 7:0

Očekivano velika pobjeda Slobode nad posljednjeplasiranom Dravom. Na domaćem je terenu stiglo visoko slavlje bez ikakvog problema. U prvih 45 minuta bilo je 4:0 za Mladost, a redom su zabijali Kristijan Culjak, Patrik Cerovec, Bruno Goričanec i Krešo Kovač. Kovač je u samo dvije minute nastavka povisio na 5:0 svojim drugim pogotkom. Svoj treći pogodak na utakmici Kovač je postigao u 65. minuti. Točku na i postavio je Fran Novak u 87. minuti susreta.