2. MNL Sloboda devetkom isprašila Pušćine, hat-trick Jalušića u pobjedi Jedinstva

Odigrano je i drugo kolo druge Međimurske nogometne lige. Za razliku od prošlog kola, ovog puta nijedna utakmica nije završila za zelenim stolom. Bilo je ovo kolo domaćina, koji su slavili u šest od osam mečeva.

NK SLOBODA MIHOVLJAN – NK PUŠĆINE 9:1

Kakva utakmica u Mihovljanu pred 120 gledatelja! Totalna dominacija domaće momčadi protiv gostujućeg tima. Četiri gola u prvom i šest u drugom bila su prava poslastica za navijače koji su ispratili ovaj susret. Za Slobodu je tri gola postigao Krešo Kovač, po dva su dodali Patrik Cerovec i Mario Matulin, jedan je dao Sora Honjo i autogol je pripao Dariju Lesaru. Gosti su koliko-toliko ublažili poraz pogotkom Marina Zebe u 77. minuti susreta. Unatoč čak 10 golova na utakmici i dva kaznena udarca, ista je završila bez ijednog jedinog kartona.

NK DRAVA (K) – NK JEDINSTVO (NSD) 0:5

Visoki poraz Jedinstva u prošlom kolu anuliran je velikom pobjedom protiv domaćina Drave. Dravi je ovo bio prvi odigrani meč ove sezone i drugi poraz. U prošlom su kolu na utakmicu došli s pet igrača pa je meč pripao istoimenom protivniku iz Donjeg Mihaljevca. Nisu se proslavili ni sada jer su goste dočekali s devet igrača i tako odigrali cijeli meč. Pobjeda Jedinstva mogla je biti i veća, no ekipa se morala zadovoljiti s pet pogodaka. Unatoč manjku igrača, domaćin se dobro držao do 53. minute. Tada pada prvi gol za goste i nakon toga kreće njihova raspodija na čelu s trostrukim strijelcem Karlom Jaušićem.

NK BUDUĆNOST (M) – NK SLOBODA SLAKOVEC 4:0

Jedno kolo slaviš visokim rezultatom, drugo visokim izgubiš. Tako bi se mogli opisati Slobodini učinci u ova dva kola. Nakon pobjede od 5:0 u prvom kolu, sada su izgubili 4:0 i propustili priliku zasjesti na prvo mjesto. Domaća Budućnost bila je bolja u svim segmentima igre i zasluženo slavila. Četiri pogotka, četiri različita igrača i Budućnost je upisala prve bodove ove sezone. Robert Punčec u 33., Mateus Durval Sena da Silva u 54., Dario Ribić u 69. i Pavao Sklepić u 78. minuti meča omogućili su svojoj momčadi slavlje nad gostima.

NK HAJDUK ŠTRUKOVEC – NK POBJEDA 2:3

Vrlo napeta i neizvjesna utakmica od početka do kraja. Gosti su do pobjede stigli teže od očekivanog, pogotovo nakon što su u prvom kolu utrpali osam komada Jedinstvu. Ipak, bolje su krenuli u utakmicu i već u 17. minuti poveli preko Leona Mikulana. U 28. minuti Miljenko Bistrović izjednačuje, a već dvije minute kasnije Pobjeda dolazi do vodstva. Ponovo je strijelac bio Mikulan i time stigao do svog drugog pogotka na utakmici. Na odmor se otišlo minimalnom prednošću gostujuće ekipe. Na početku drugog poluvremena u 49. minuti Dominik Jambrošić zabija treći pogodak Pobjede na ovom susretu. Domaćin smanjuje rezultat preko Karla Štedija u 76. minuti. Iako je Hajduk mogao do izjednačenja, na kraju je Pobjeda uspjela očuvati blagu prednosti i kući odnijeti sva tri boda.