2. MNL Mladost doživjela prvi poraz, Sloboda slavila i približila se na četiri boda zaostatka

Uzbudljivo je bilo na terenima trećeg ranga međimurskog nogometa, čiji vikend je obilježio sraz prvih dviju momčadi. Prednost lidera prvenstva se smanjila, no vodeći i dalje ima veliku prednost te može lakše disati.

NK SLOBODA MIHOVLJAN – NK MLADOST DEKANOVEC 3:1

Derbi kola igrao se u Mihovljanu, gdje su snage odmjerili Sloboda i Mladost. Domaćini su na kraju zasluženo slavili i smanjili zaostatak za liderom prvenstva. Prvo poluvrijeme proteklo je mirno pa smo tek u drugom vidjeli prave raspucane ekipe i golove. Krešo Kovač u 47. minuti doveo je domaćina u vodstvo. U 66. Sora Honjo povećava vodstvo na dva pogotka razlike. Sven Hohšteter u 69. minuti smanjuje prednost Slobode, no nedovoljno jer već u 79. Kohei Uto zabija za 3:1 i potvrdu pobjede.

NK RADNIČKI (G) – NK BUDUĆNOST (M) 3:2

Priliku za približavanjem na tablici imala je i Budućnost, no na tom putu ju je zaustavio Radnički. Dvostruki strijelac za domaćina bio je Dominik Topek (31′, 53′), dok je jedan gol dao Antonio Dodlek u 26. minuti susreta. Jedina dva gola za goste postigao je Alen Drk u 43. i 85. minuti susreta.

NK PUŠĆINE – NK HAJDUK ŠTRUKOVEC 4:0

Visoka i rutinska pobjeda domaćina nad gostujućim Hajdukom. Prvo poluvrijeme nismo vidjeli golove, no zato je u drugom bilo pregršt njih. Pušćine su povele u 56. minuti autogolom Marija Sabe. Tri minute kasnije na 2:0 povisio je Filip Pintarić. Yoshito Motonaga povisio je na 3:0 u 76. minuti susreta. U samom finišu utakmice, u 90. minuti zabio je Marin Zeba za 4:0 i potvrdu pobjednika.